Yanma Odası: Mercedes daha mı hızlı gelişti?

7

Yanma Odası, Formula 1’in gündemini tartışır ve yorumlarınızla beslenir. Tartışma konusunda ortaya attığınız düşünceler, yeni sorular ve yepyeni tartışmaları doğurur…

7 Yorum

 1. Ben geçen haftayı hesaba katmıyorum orası kısa bir pist dolayısıyla farklar da minimum olacaktır. Ama böyle pistlerde bu adamlar alıp yürüyecekler.

  Mercedes’in her güncellemesi nokta atışı. Burnun yanına kaşık kanat getirdiler halen kullanıyorlar mesela. Aynaları falan da değiştirmişler. Hiç boş durmuyorlar sürekli yeni parçalar geliyor. Ama bizde nasıl ? Ön kanattaki ve arka kanattaki flaplarla uğraşıyoruz başka hiçbir şey yok. Sezon başında çok hızlı bir arabamız vardı ama şu an ikinci sıraya gerilemiş durumdayız.

 2. Kesinlikle Mercedes daha iyi gelişen taraf.İlk yarışlara bakın, sıralamada çok az fark vardı ama yarışta açık şekilde iyi olan taraf Ferrariydi.Fakat özellikle Kanada motor güncellemesi ve araçta yapılan hafifletme çalışmaları Mercedesi açık şekilde öne geçirdi.Son yarışlarda Mercedesin sıralamada Ferrariye attığı farka bakın.

  Son yarışın kısa bir pist olması sebebiyle tam olarak fark gözükmedi ancak Hamiltonun ikinci stinti açık şekilde en iyisiydi.

  Vettelin ruh halinden durumdan memnun olmadığı çok açık.

  Yarın önde kalabilirse rahat şekilde kazanmasını bekliyorum.Durum bu..

 3. Mercedesin hizli gelismesi bir yana en basindan beri adamlar en hizli olan tarafti zaten. Ferrariye bu durumunda tam da schumacher gibi pilot lazimdi bu isi kotarabilmek adina 🙂 vettelle hele de raikkonenle olacak is degil bu hiz ile 🙂

 4. Ferrari ne zaman bir güncelleme yapsa Mercedes çok daha iyi bir cevap veriyor. Sezon başındaki konumdan şimdiki hale bakınca Ferrari’nin şampiyonluğu çok zora girmiş gözüküyor. Hiç beklenmedik bir şey olmadığı sürece bunun ilerleyen yarışlarda daha da hissedileceğini düşünüyorum.

  Ama derseniz bu pistte 0.5 saniye fark gerçekçi midir? Bence bu farkın azımsanmayacak bir bölümünü Hamilton’un performansı oluşturdu.

 5. Sıralama performanslarına bakacak olursak, sezon başında çok yakındılar, ama ilerledikçe Mercedes sıralamalarda daha hızlı olmaya başladı.

  Yarış hızları hep yakındı, hala da yakın. Mercedes lastik sorunlarını büyük oranda çözmüş görünüyor. En azından Ferrari’ye denk aşınma ve kullanım sağlamaya yaklaştılar. Bu yarış sonunda daha net bir şey görebiliriz.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]