Yarışıyoruz: Rallye Monte Carlo, Ford Fiesta WRC, WRC 5

17

17 Yorum

 1. El frenini gazı bıraktıktan sonra kullanırsan daha veimli olur. Ayrıca el frenine sürekli basıp virajı dönmek yerine sadece ‘göt atma’ diye tabir ettiğimiz 😀 reaksiyonu başlatmak için kullanırsan daha verimli olur. Son bir nokta da yüksek hızdan ani yavaşlayıp dönülecek virajlarda kullanmasan iyi olur. Daha yavaş keskin (2. Derece virajlar, u viraj, bazen 3. Derece) yerlerdr kullandan daha iyi olur. En azından klavyeyle wrc3 deneyimlerimde böyle yapınca işe yarıyodu 🙂

  • Sürüş çok gördük de bu kadar oldu 😀 Çekiyorum el frenini duruyor araba. Biraz alışmak lazım sanırım, ama bu oyunun sürüşünü sevmedim. Dirt’e de bi bakacağım. Ama şunu anladım, ralli bana göre değil.

   • el frenini nereden yapıyorsunuz?
    el freni de axis gerektiren birşey olduğu için genelde oyunlarda butondan işe yaramıyor. Baskı ayarı da yoksa butondan felan ayarlanmaz dediğin gibi olur.
    Pedalı olanlar için alıştırma yapılırsa debriyaj bunun için kullanılabilir bazen öyle yapıyorduk 🙂 el freni işi bütün bu tip oyunlarda sıkıntılı lazımda.
    Yada iyice meraklılarına eski bi joystick lastiklerle felan tek eksen hale getirilip kullanılabilir tabi oyunun da harici kontrolcüyü desteklemesi lazım. PS a göre konfigüre edilen oyunlarda genelde o olmuyor.

    alpayın söylediğinin dışında bence bu işi sen biliyorsun rally stiline yatkın olduğun anlaşılıyor alışma meselesi sadece. her oyun motoru alışma istiyor. yoksa süreç alpayın dediği gibi.
    ama bence bu oyuna değmez birkaç üstten çekim videosuna baktım halen aynı böyle dandik bi fizik işi olmaz rally sürüş işiyle gram alakası yok. 🙂 oyun olarak bile değmez eski CMR4-5 oynar insan klavyeden daha zevkli en azından bundan daha güzel slide görüntüsü çekilebiliyor.
    isteyeni için oynanmasa bile RBR nin başında eğitim bölümü var orada teknikleri öğretmiş olur öyle ilk seferde geçme felan da yapamaz kimse zor baya. benim 7-8 ay sonra bile 3 yıldız toplayamadığım süre bölümleri vardı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]