Yarışıyoruz: Kızıl şeytanın serzenişleri

29

29 Yorum

 1. Adam nereye bok atalım diye düşünüp Vettel’e patladı. 😀

  Vettel’in serzenişlerine haksız diyemem, Suzuka’da canını dişine takmış o kadar fark eritmişsin dalkavuğun teki yüzünden tek sektörde buharlaşıp uçuyor hepsi. Biraz abartıyor gibi ama hak veriyorum açıkcası. Ben olsam ben de söverim. 🙂

 2. nasıl önümden çekilin demesin ki ? Adamın aracı zaten yavaş. Kapattığı fark’ı takip ediyorum minimum tur bindirirken 1-1.,5 saniyeye mal oluyor sonra yarış kopuyor.Buna hep dikkat etmişimdir her pilotta.Ciddi avantaj kaybı yaratıyor. Velhasıl adamlar sanki keyfine bağırıyor çekin önümden diye. Bir yarışın içinde ve kaybettiği süreyi telafi etmen için Allahtan tekrar ne kadar yakıt kullanacak acaba. Sanki yarış oyunsal platfromda mı oynanıyor. Lastiğe zarar,yakıta zarar,motor moduna zarar,motivasyona zarar kısaca herşeye zarar. Bu her pilot için kim dillendiriyosa bu ağlamak değildir bence. Artık F1’in doğası bu pilotlardan kaynaklanan bir şey değil yönetimsel bir problem. Bunları duymak istemiyorsa kimse kaldırırsın yol verme kuralını bakarsın dalgana.

  • çekin önümden diye ağlayacağına geçecek kardeş. raconu ağızla değil hareketiyle koyacak. Madem öyleyse böyle diye yapıştıracak. Çekilmiyorsa basacak garajı 🙂 naylondan sevimli yarış oğlanı olmayacak. Ben küfredene kızmadım mesela yeter ki haklı ol her zaman net ol kıvrak olma dansöz olma yamuk mu yapıyorlar bas kalayı. Yemişim kibarlık taslayan dünyalıyı. 🙂
   Çekilin, çekin şunu önümden yeni birşey değil kardeş taa 10-20 yıl önce de geç başkasına takım arkadaşına ama ben bundan hızlıyım ühühüü diyenler vardı ortamda. 🙂
   Çok mu zorlarına gidiyor birleşsinler çeksinler isyan bayrağını herşey ellerinde onu da biz mi öğretecez. Yok onlarda o kalıp daha yarısı halo züpper bişiy diyen tipler 🙂 ne bekliyoruz ki.
   Maviyi kaldıracaz desen yarısından çoğu basar reddi, kopartır feveranı. 🙂
   Çünkü paralı totoşlar iyi alıştı tatlı tatlı yumuşakça yarışmaya. Millet pazar gezmesine oturmuyor tv karşısına Harb görmek istiyor. Kol bacak kopmacasına..
   imza: rowdy driver 😀

 3. Dur erkenden cevap vermiş olayım 🙂 zaten o ötekisi de dinlerken not alırken başlamış devam etmişti.

  Bizim için aslolan veri, bilgi kazanmadır en umrumda olmayan taraf benim havadis.. Haberi her yerden herkesten alırsın teknik ayrıntıyı, tecrübeyi kısıtlı ortamdan, adamdan..
  O yüzden hep kıymetli vaktin boşa harcandığını düşünmüş, derleyin pay edin şunu demişimdir trf1 den bugüne. Malesef ki insanlar böyle bakmıyor. Acı ama gerçek seviye çok düşük o yüzden böyle.
  Acısı bol olur ama realite böyle malesef haberlerin altına milletin döşenipte uğraş verilen köşe yazılarının altına döşenememelerinin bir sebebi boş muhabbet çevirememeleri. Okumuyorlar faydalanmıyorlar değil ediniyorlar ama yazan kişi de tabi karşılığını görmek istiyor. O yüzden her zaman haberciliğin dışında bu olayı hizmet, servis insanı olarak görme karşılık beklemeden hizmet eden bir insan tavrı olarak görmeyi savunmuşumdur. Öyle olmaya çalışıyoruz o yüzden harcanan vaktin belki tam karşılığı olmasa da çöpe gitmiyor. Enerji olarak yuharı çıhıyor 😀
  Diğeri makalenin, derlemenin altına varsa katkın, tespitin eklersin yahut soru sorarsın. İşte fark biraz da burada ortaya çıkıyor. Bizim millette soru sorma korkusu var. Biraz da düşünüyorum o zaman varımdan sebeple çok bilmişlikte var galiba. Çünkü batı sitelerinde çatır çatır yazımların altına soru sorulduğunu cevap beklendiğini görüyorum. Forum kültürü de aynı şekilde biz de reel de edinemedikleriyle yapamadıklarıyla da muhabbet ortamı olarak görülüyor ancak forum comunity kültürü öyle değildir. Orası da öğrenmek, öğretmek, tecrübeleri derleyek bir toplu sonuçlar edinebilme ortamı yedeği makara, muhabbettir. Davos’un BM konseylerinin bir forum olması gibi…
  Yani ağzı olan konuşuyordan milletçe evrilebildiğimiz gün birşeyleri daha doğru yapmaya başladığımız gün olacaktır. Azme devam… Kazandığımız bizi geliştiren insanlar şu fani kısa hayatta bize kârdır..

  Ayrı yazılabilir mi diye düşünüldü ama ürün eskidi hem de net de çok yazısı var. Yarış serilerinden dahi kalkan bir araç. Bahsi oldukça kısadan değiniyoruz.
  Model; Maserati MC12 GT1
  benim için üretilmiş son gerçek GT1 class makinesi olarak kabullüdür.
  Geçmişte FXX lerin dahi racing machine düzeyinden ne kadar uzak olduğunu fiorano da turları var olduğundan ispat olarak kullanılmıştir.
  Race07 serisinde de mevcut idi sanırım Injection paketi ile gelmişti. Şimdi kontrol ettim GTR Evolution ile gelmiş FIA GT class..
  Scuderia tarafından hazırlandı Enzo üzerine kuruludur. GT1 class olmayan road Corsa modeli bana göre daha bile başarılıdır. Kendisi girecek diye GT1 class kurallarının değiştirilmesi ile meşhurdur. İlk sezonunda ortalığı yıkmıştır.
  Oyunda kullanımı dehşet zevklidir sesi muazzamdır.
  Önümüzde ki yakın dönemde yine Maserati üzerinden veliahtı gelme ihtimali mevcut yazısını o günlere bırakalim.

  Ford GT40, geçen güzel bir race videosu vardı altına yazacaktım kaldı unutuldu malesef.
  Replica kitkar sınıf yaygın örneğidir. AC Cobra, Lotus se7en, Porsche 356 gibi dünyada en fazla replikası yapılan modellerden biridir halen yarışabilir kitkar replica’ları üretilmeye devam ediliyor. Bunlar orjinaline yakın örneklerdir bu yüzden diğer hafif sport üzerine kurulu ucuz replica örneklerden ayrılırlar.
  Yoksa yürür halde ve yarışmış GT40 çok fazla yok dünyada muzayedelerde bunlar ciddi meblağlara gider 3-4 milyona alıcı bulur hatırladığım bir rekor 7 milyon idi sanırım. Yine orjinali nadir olan bir çok Shelby, Daytona örneği boldur bunlar replikadır. Shelby Daytona (Cobra model) gibi. https://en.wikipedia.org/wiki/Shelby_Daytona
  birkaç yıl önce 0-100 de orj. bir örneği incelendi deli olduk.
  Diğer bir tür kitkar’lar şu rallycross da yarışan ford, vw modellerine benzer olarak replica giydirmeli araçlar olarak verilebilir.

  Başka ne vardı…
  Hah Koenig. Markayı genel olarak pek sevmem.
  Regera çok acayip bir makine. İlginç bakışları severim. Agera R gibi genellikle çok hızlı makinelerinde ki baş handikap kullanılabilir en iyi fren teçhizatının dahi yeterli olmaması bu kadar kolay hızlanan araçlara. Aynı oranda durduramıyorsan o hızlanma bir işe yaramaz denilebilir. F1 teknolojisine muhtaçlar neredeyse ancak uygulayamazlar.
  Patlama ‘sessiz’ hybrid lere değer vermem Regera öyle değil. Hacimli ICE ünitelerin vazgeçilemez olduğunu gösteren nadide örneklerden bir tanesidir. Bahsi geçen yine pnomatik valf’ler ve yeni ateşleme fikirleri çok yeni değil aslında neredeyse 10 yıllık pek uygulanmamış keşifler.
  Koenig. in dünyaya gösterdiği başka bir kapak realite. Perf. aracı yapıyorsan yakıttan bağımsız olduğudur aynı küçük garajların e85 ve nos dediğimiz tüpleri shot’laması gibi. Eski modellerini E85 ile doldurup çok güzel kapak güçler üretmiştir. Tabi FIA cılar görmez bunları. F1’ciler boş yere 1.6 dan 900 hp aldık diye övünürler. Onu garajlarda alıyor zira 2.0 Lancer’lar üzere 2000 hp lik ucuz örnekler mevcuttur dünyada…
  Tasarım olarak adam kendi arzuladığı tarz da şeyleri hazırlıyor benim için pek genelliği yoktur.

  Başka da yoktu herhal. 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]