Yarışıyoruz: Hungaroring’i neden sevmiyorum?

5

‘Sevmiyorum’ temalı bir sürüş daha yapalım dedik, bu kez de xtrabit ‘Torpido’ racing olduk…

5 Yorum

 1. Bakış ölçeğini içeriyor ama aslında biraz fazla şahsi oluyor bunlar biz tabi seni tanıyoruz da yutupdan denk gelen adam ne düşünür pek bilemiyorum. Henüz elmas elbiseli adam değiliz malum ülkede. 🙂
  Yani biraz daha bakışa, genelliğe bilgilendirici şeyler eklesen daha iyi olabilir. Ben tabi kayıtlarınızı vakitlice pek izleyemiyorum ama bunu izleyebildim eski kayıtların o yüzden ayrıca güzeldi mesela. Aklımıza pek gelmeyen şeyleri getirmiş oluyordun. Ha tabi bunlar biraz mesai gerektiriyor anlayışlı olsun herkes. 🙂

  Bu pisti bende sevmiyorum hatta pist denilince akıl listemde olan bir yer kesinlikle değil hatta ve hatta dünya üzerinde ki pistlerin %60’ı buradan çok daha güzel ve pist namına uygundur derim.
  Tier 1 olması da beni gram ilgilendirmiyor üzerinde nitelikli bir yapı olmayınca Imola, Estoril gibi takvimde olmayan buradan 100 değil 1000 kat daha iyi pistler var. Mesela millet fransız pistlerine seyir yönünden de laf eder ama buranın seyri çok daha berbat. Bazı pistlerin her dönem olumlu seyir vermemesinin nedeni zorlukları ve zeminleridir ancak bu pistin ki öyle değil buranın dizilimde iş yok.

  Artı milliyetçilik namına bir piste ve bu tip bir olaya sahip çıkmanın ne kadar önemli olduğu görülüyor bunun gibi işe yaramaz ama yürütülen birkaç pist varlığı üzerinden.

  Bahsi geçen Brno’a ise ben katılmam mesela. Brno zorlayıcı ve akıcılığı olan bir pist. Dizaynı değil (olağan) karakteri farklı sadece. Brno da geçiş imkanları da bol ve sim de yarışmaktan çok zevk alıyordum.
  Bir de genişlik ve hız karakteri biraz farklı güçlü makinelerle daha zevkli ve akışkan gelen bir pist, low level open wheel’lerle biraz sıkıcı gelebilir yani. Mesela 3. viraj seti çok güzel ve çizgileri ile zorlayıcı hatta bu set iyi pistlerde dahi nadir görülen bir seviyede diyebilirim.
  Tabi ülkesiyle de Grade 1 seviyesinde değil. Fakat ucuz, çıkma imkanı kolay. Aslında ilerleyici bir medeniyet olsa bizim bu tip daha ucuz bir piste de ihtiyacımız vardı. Çünkü bizim en verimli kullanılabilen Ülkü ile İstanbul Park arasında galaksi seviyesi fark var.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]