Yarışıyoruz: Ferrari’yi neden sevmiyorum?

37

Beni hep Ferrari’ye atıp tutarken görürsünüz. Ve bunu gıcıklık olsun diye yapmam…

37 Yorum

 1. Ferrari 10 yıldır şu sporun kaderi için kimseye küfür ettirecek bir şey yapmadı. Onların penceresinden baktığımızda o vetonunda yerinde olduğunu düşünüyorum. Müşteri motoruyla farklı bir teknoloji getireceğine koy adam gibi kurallari, ona göre motor teknolojisini getir. Yani ellerinde kuralları değiştirme imkanları varken, müşteri motoru istemek kadar zekice fikirleri var. Hoş ben ki bunun Ecc’nin oynadığı bir oyundan ibaret olduğunu düşünüyorum. Çünki zaten Ferrarinin bunu vetolacağını biliyorsun ve bunu göz göre göre önlerine sürüyorsun. Ben burda bit yeniği ararım. Yok FIA ile anlaşmışta geçin bunları 🙂 Bunlar benim için Ferrari eleştirmek için bi bahane değil. Getir herkese uygun motor teknolojini kabul ettir. Ama onlar kalkip anca Mercedes ve Renault gibi içgüzar takımların sözlerine gidip duruyorlar. Şimdi ben nasıl kızayım Ferrariye?

  • Kaç gündür bakıyorum ama yazan eden yok, hiç bi aklına gelmiyor kimsenin anlamıyorum ki.
   Motor, sizing vs geçin eski muhabbet. Şu halo muhabbeti dahi ferrari’nin öyle abartarak bağlandığınızı, dandik hale dönüştüğünü gösteren en net zamanın göstergelerinden biridir.
   Çıkıp tarihi şöyle böyle olan bu markanın tek bir şey dediğini duydunuz mu? bırakın birşey organize etmesini, yapmaya kalkmasını felan biraz konuşma, duruş lan var mı? Kaldı ki bu dangalakların baş pilotu çıkıp harıl harıl savunuyor bu dandik işi… Sahi hangi tür ferrari de yarışıyor lan bu Vettel malağı… İçerden de biri demiyor ki yav tamam seni biliyoruz da Kimicim sen de çık şuna lafı yapıştır… Gelip burda ECC mcc bahane kasıyorsunuz. 🙂
   Bırak bunları ulan rezilliğin zirvesine bak haberler düşüyor ve aksini göstermeye bile uğraşmıyor onaylayan tek markanın şu Scuderia Ferrari olduğunu yazıp çiziyor insanlar. Var mı şöyle usturuklu bir itiraz söyleyin bana?
   Ha neymiş manipulasyonlarla mı uğraşıp duracak felan kafasıyla da gelmeyin bana senin adın Ferrari senin hakkında kimse için denmiyorken, bu işe bu kadar karşıt varken bir iftira atıyorlarsa da cayır cayır bağıracaksın. Bu marka mı alacak velhasıl kelam şampiyonluğu Mercedes’in elinden.
   10/1 oy haberi düşünce vallahi ilk aklıma gelen marka Mercedes idi, Ferrari den daha cellalle bu işe aşk edip deneyip durmasından…. ulan değilse de böyle dandiklikleri seven Williams’dır kesin demiştim…
   Ki düşün toz konduramama felan da değil yani. Lan çıka çıka o marka ferrari çıktı…
   Sahi kaç kişi çıkıp küfretti… Gündemi felan da takip etmiyorum.
   ” Bu takımında bazı çizgileri var ve orayı geçmeden elleşmiyor zaten.”
   velhasıl nah çizgiler felan var hangi ora bura imiş o elleşme hareketi gösterecek…. O çizgi görüldüğü üzere anca markasının üzerine travesti tangası oturtulmuş 3 çizgili halo herhalde.
   Şu markanın şu 10-17 yılda şu hale gelmesi yazık ya vallahi yazık…
   Hah bir de şimdi bana tifosi desinler.

   • -Halo konusunda Vettel ve Alonsonun çöp olduğuınu belirttik

    -Benimde ilk aklıma gelen takım Ferrari idi. Ferrarinin oyu tamamen siyasi bir karar çünkü FIA’ya yalanmaları gerekiyor şu raddede. Sene başından beri sürekli Ferrari yasaklanıyor. Oyunun bir önemi yok zaten kabul edilecekti ve oldu. Bu konunun üstünde hani senin övdüğün İtalyan medyası ve tifosiliği de pek durmadı. Çünkü zaten ortada her şey. Benimde hoşuma giden bir durum değil sinirlendik felan ama yapcak bişey yok.

    -ECC konusunda şüphem yok.

    – Çizgilerden kasıt ticari meseleler. F1’e eğer ticari kararlardan başka dahil olursa Formula 1 deği, Ferrari One olur.

    -Evet 10 yılda gelinen nokta çok sıkıntılı belirttik, belirtiyoruz. Ferrariye yakışmayan bir durum.

    • Eyvallah ne diyim.

     Basitçe diyecebileğim, yapacak birşey yok ise kimseye savunmayacaksın, tavsiye etmeyeceksin böyle birşeyi.
     Bir abi sözüyle dangalaklar, hırsızlar, kalıpsızlar savunulmaz. Böylelerinin bayrağını sallamamak lazım.
     Ben böylelerinin şampiyon felan olmasını, başarılı görünmesini asla istemem. Lanet eder dururum etkisi olmayacak olsa bile safım belli olsun.
     Onun dışında kimsenin tercihlerine küfüredip duracak değilim hakir gördüğümden yazmıyorum. 🙂
     Bunlarla politiks yakalayıp birşey elde edebileceklerini sanıyorlarsa ki edemeyeceklerini geç kalsın kenarda. Mercedes’ci olsaydım savunabilecek miydim ki Ferrari’nin böyle şampiyonluklarını arzulayım, coşayım.
     Son 1 ay da küfrettirdikleri kadar en son 2006 da küfrettirmişlerdi. O kadar dangalaklık sonucu başarılı görünmelerini istemezdim. Onun üzerine de 2007 ne kıkırdaması zoruma bile gitmişti. Fakat tüm onlar oldukça şahsi idi.
     Bu olanlar şahsi felan değil genele olan etki itibariyle içimden küfredip duruyorum bu markaya.
     Niye bu kadar öfkeli oluyorum çocukluktan beri uğraşı… az buz birşey değil.
     Hak etmiyorlarsa da napalım yani Enzo öldü gitti marka da öldü deriz alsınlar markalarını başlarına çalsınlar, içimizde hiçbirşey sonsuz.. değil.

   • Katılıyorum.

    10 takım ret vermişken 1 tanesinin kabul etmesi eşşekliktir. Sadece 1 oyla o zımbırtının getirilmesi eşşoleşekliktir. Bir kaç tane salak İtalyan bunu istiyor diye koca F1’e getirilmez ki yani böyle bir şey?

    Ayrıca FIA’yı dondurma gibi yalamak için Halo’yu kabul eden, SUV satmak için yarışan takımı desteklemek tifosilikse ben tifosi falan değilim.

    • Dünyadanın büyük bölümünde ki problem de bu. Bunlar şahıs değil kurumlar… söylenti, iddia, iftira hatta ciddi şüpheler içeren yalanlara cevap vermek zorundalar. Bu devletler için de geçerli şirketler için de geçerli. İddiayı ispat ile mükellefiyet başta şahıslar için geçerlidir. Karşında ki hakim zümre, yapılar olunca bu hakiki adaletten aranmaz çatır çatır kendilerini savunmaları gerekir. Ne yani bunlarla mı uğraşacaklar diyenler için evet çatır çatır bir işleri de bu olacak. Dünyada ki bir çok şirketin dolandırıcılığı, rekabete aykırılığı söylentiler üzerine ortaya çıkarıldı. Bu müslümanım diyenlerin de baş problemi o yüzden bu haldeler oysa islamın ilk devrinde ve dahi hristiyanlıkta bu böyle değil. Bozulma, birilerinin işine gelen bozdurma ruhlarına işlemiş insanların. Otomotiv den örnek dizelgate’dir. Bu söylenti, şüpheler üzerine bilinen bir durumdu yıllar öncesinden var bu diyorduk ancak elimizde veri yoktu biri ticari kökenlerle işine öyle geldiği için söylentileri baz aldı oturdu test etti ve ortaya veri haliyle döküldü. Yıllardır başka şeyleri de söylüyoruz belki 10 defa yazmışımdır burada katalitik konvertörlerde kimyasal hile yaptıkları söylenti, şüphe ve şahısların tespiti biri oturup üzerine eğilirse şayet onun da realitesi ortaya çıkacak veya üreticileri aklanmış olacak…
     Velhasıl bu yeterli bir iddia idi Scuderia Ferrari buna cevap vermek, var olmadığını ispatlamak zorundaydı, öyle birşey yapılmadığına göre aslolan yaptıklarını kabul etmektir…

     Diğer tarafta kendi kafalarına ve ihtimalle çıkarlarına yönelik eleştirileri dahi kesen, kırpan bir yapı mevcut.

     Dünden bu güne ferrari’i biraz anlamış, geçmişinden bugüne.. ki haliyle sevmiş ferrariciyim diyen adamın bu halleri kabul etmesi ne akla nede ruha yatmıyor. Tribünlerde halen ellerinde bayraklarla oyalaşanlar varsa onların kendi çapıdır o…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]