Yarışıyoruz: F1 2013 Monaco GP %25 Race

39

39 Yorum

 1. Tebrikler, güzel yarıştı gerçekten, ayarlarını bilmek isterdim, aracım hızlanmada çok iyiydi ama en son hatırladığım kadarıyla fazla oversteer yaşıyordu, kontralar her zaman zevklidir ama monaco da kabus olabilir😱😱😱

  • Teşekkürler 🙂 Monaco zor pist, en iyi setup ayarları da olsa her an duvara çarpabiliyorsunuz ya da fren noktalarındaki küçük tümsekler yüzünden her an blokaj yapabiliyorsunuz ama fazla zorlasa da gerçekten yarışması keyifli bir pist 🙂

   Setup:

   Aerodynamics
   Front Wing Angle: 11
   Rear Wing Angle: 11

   Braking
   Balance: F 48% – R 52%
   Pressure: High
   Brake Size: standard

   Balance
   Front Anti-Roll Bar: 9
   Rear Anti-Roll Bar: 11

   Suspension
   Front Ride Height: 1
   Rear Ride Height: 1
   Front Spring Stiffness: 11
   Rear Spring Stiffness: 9

   Gearbox
   Gear 1: 115 kph
   Gear 2: 149 kph
   Gear 3: 179 kph
   Gear 4: 206 kph
   Gear 5: 231 kph
   Gear 6: 260 kph
   Gear 7: 289 kph

   Alignment
   Camber Front: -3.50
   Camber Rear: -1.50
   Toe Front: 0.15
   Toe Rear: 0.50

   • Ooo gerçekten çok teşekkürler, en kısa zamanda deneyeceğim, front-rear camber ve Anti-roll bar lar baya farklıymış benimki, muhtemelen daha oturaklı olacaktır, çok teşekkürler tekrar, bir sonraki aşamamız setup ile atılan en hızlı tur😂😂😂 Ben bi ara F1 2007-2008 de, o zamanlar EA sports yamaları vardı, ki o oyunun setup larındaki ayrıntıyı bir daha hiçbir oyunda görmedim, o zamanlar her ayarımın ismini attığım en hızlı tur olarak kaydederdim😂😂

    • Önemli değil 🙂

     Yarıştan önce hem en uygun setup’ı bulmak hemde piste alışmak için attığım turlarda bu setupla zorlamadan 1.11.5 civarı bir derece atmıştım yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden bu setupla zorlanırsa 1.09 gibi dereceler gelebilir. Yarıştaki en hızlı tura aldanma orada lastik, yakıt yükü ve motor modu farklı, time trial’de çok farklı dereceler çıkıyor her zaman.

     Bende Ps2’de F1 2005 ve 2006 oynamıştım zamanında güzel günlerdi 😀

    • Açıkçası deli oldum… Ben burada -hangi yılın oyunuydu emin değilim- F1 2011 ya da 2012’de 1:15’li bir derece atacam diye gözyaşı döküyordum. Tabi Xbox 360 ile ve game pad kullanarak. Sonra çevrimiçi olup küresel sıralamaya bakıp gerçek F1 Pole dercelerinden 4-6 sn daha iyi tur zamanları gördükten hemen sonra oyunu cihazdan çıkardım ve bir daha da elimi sürmedim.
     Oyun dediğin gerçekçi olacak, tur dereceleri gerçek üstü olmayacak. Hİle kullanımı mümkün tabi.. işte oyunu bırakmak için sağlam bir neden daha 😛
     Senin turların ise çok gerçekçi. Attığın turlar yüzünden kahvaltıma başlayamadım dün, boğazımda kalır malır diye 😛
     Yaşını bilemiyorum ama yine de söyleyecem; la oğlum o ne sürüş, yavaş git, güvenli sür ne bileyim ulaşılabilir ol… 😀 Sonra kendimi eksik hissetmeye başlıyorum 😀
     Ha bir de tebrikler…
     Alpay da parkurlarda yardırıyor… Kıskanmış olabilirim!

     • Sağ ol 🙂

      Valla hileyle hurdayla işim olmaz benim 🙂

      20 yaşındayım. Biraz kendimden bahsetmek gerekirse 18 yaşıma kadar ipad’de Real Racing 3 oynayıp durdum. Hiç profesyonel bir direksiyonla simülasyon oyunu oynamışlığım yoktu. İstiyordum ama imkan bulamıyordum. O yüzden Real Racing 3’te sürekli frenleme ve yarış çizgisinde kendimi geliştirmeye çalıştım. 18 yaşındayken tarih “8 Mayıs 2015” @M1CHAEL, TRF1’de Gt Academy’nin ülkemize geldiğini haber eden bir yorum atmıştı. Tabi yarışma 20 Nisan gibi başlamış benim o tarihte haberim oluyor 🙂 Sonra kara kara düşünürken kenarda 800 lira civarı birikmişim vardı Annem’de sağ olsun 300 lira civarı ekledi Logitech G27 aldım. Geriye tek Ps3 kaldı onuda arkadaşım sağ olsun ödünç verdi ve ben 27 ya da 28 Mayısta yarışmanın 3. etabının son 3-4 gününe katılabildim. 3-4 günde yanlış hatırlamıyorsam 900. falan oldum ve Haziranda 4. etap başladı 16 Haziran’a kadar en azından daha fazla sürem vardı. Yarışmanın sonunda 15-20 günlük tecrübeyle(Yıllardır GT oynayan tecrübelilere karşı) Türkiye genel klasmanında 2. , Kazananlarda ise 1. , Dünya’da 92.500 küsüratlı kişi arasından 249. oldum ve İngiltere’deki yarış kampına gitmek için Türkiye Finallerine davet aldım. Ama ehliyetim yok diye kabul etmediler 😀 Ehliyeti’de o zaman para denkleştiremediğim için alamamıştım yani yaşım tutuyordu. Neyse yarışmadan sonra ehliyeti aldık ama Gran turismo Ps4 Pro için yeni oyun çıkaracağından 2016’da yarışma olmadı. O yüzden bende 2015’ten beri elimi direksiyona sürmüyordum. Hala tecrübeli sayılmam. Şimdi ise önümde PS4 Pro ve PS4 uyumlu direksiyon almak gibi büyük bir dert var. Allah’tan oyunun çıkış tarihi sürekli ertelenip duruyor da biraz rahatlıyorum 🙂

      Yani yavaş gitmek bana göre değil, her zaman attığım turdan daha iyisini atabileceğimi düşünürüm 🙂 Kendimi anlatmayı da hiç sevmem biraz garip oldu ama yazdım artık.

      He birde niye kendini eksik hissedesin ki, hiçbirimiz yarış pilotu değiliz o yüzden eğlenmeye bak 🙂

      • 🙂
       Birşeylere vesile olabildiysek ne mutlu bize. Gerçek hayatta da genç arkadaşların birkaç tadı almasına vesile olduk işte öyle şeylerle tatmin oluyor insan. Yıllar sonra bahsi oluyor felan.
       Ben RR3 pek vakit olmasa da artık halen oynuyorum 😛 zaten başka birşey oynamaya vaktim yok öyle tatmin ediyoruz yoksa ben oyun oynamadan hiç durabilen bi insan değildim.

       Videoyu görmemiştim atlayarak biraz baktım. Başlarda dedim bunda bi kastırmalık var 🙂 başa dönüp bir daha baktım ki yardımlar kapalıymış helal olsun diyorum. Sevme sevmeme hikaye ben 2 saat deneme çeksem bu pistte böyle sürüş çıkaramam onu biliyorum. Onun dışında diğer oyunlarla biz zaten monaco yu unuttuk gibi birşey yok öyle herşeyde eskiden gözü kapalı kağıda çizerdik geçti o günler.

       Sana diyeceğim salla PS i kastırma çok fazla PC i yükseltme gerekiyorsa yükselt pc simciliği yap daha keyf alırsın dolarsın taşarsın. Online süreleri hedef alırsın felan kendine.
       Olmadı benim steam hesabını paylaşıma açayım sana asetto olacaktı simbin oyunları da var takılırsın.
       Sonere felan da kaç defa diyecektim aslında kim neleri satın aldı bilmiyorum yatıyor bizim oyunlar öylece indirip takılabilirsiniz isterseniz.
       Daha da direksiyonum gelişsin diyorsan da mutlaka RBR oyna sen becerirsin.

       Birgün birlikte şeyler de olur umarım inanıyoruz.

       • Sağ ol 🙂

        RR3’ü artık benim ipad kaldırmıyor o yüzden oynayamıyorum 😀

        PS’yi FIA’dan lisans almak ve tekrar GT Academy’e katılmak için istiyorum.

        PC’de istiyorum ama şuan öncelik olarak PS’de takılı kaldım. Birde bugün steam indirimleri bitmeden Assetto aldım. Simbin Mega bundle ile arasında kaldım sonunda Assetto’yu alayım dedim. Şuan yükleniyor oyun, pc iyi performans verirse onda da bir şeyler yapıcam.

        Birde online sürelerin çoğu gerçekçi turlar olmuyor. aniden 7’den 3. vitese hatta 1. vitese takıp aracı durduran oluyor ki onu gerçekte yaparsan vites kutusunu eline alırsın 🙂 Ha ben yapamıyor muyum? Yapıyorum ama ondan zevk almıyorum gerçekçi sürmek daha çok hoşuma gidiyor. Tabi onuda yaparım belki.

      • “Yıllar sonra bahsi oluyor felan.” 😛
       Vay be zaman hızlı akıyor daha dün gibi herşey…
       Adamcağız başka bi ülkede başka şartlarda doğsa 2 senede belkide şimdiye 3 level lisans atlamıştı bilem. 🙂 Ne makineleri öttürüyordu….
       Eh yine de iyidir 2 sene çok büyük bi zaman değil insan ömrüne göre çocuk uğraştı Simci oldu çıktı.

       • Harbiden abi zaman çok hızlı akıyor, asıl senin şu aşağıdaki mesajı atman dün gibi ama neredeyse 4 yıl olacak 🙂 Yine elimdeki imkanlarla bana göre çok iyi işler yaptım simülasyonda umarım bir gün daha iyisi de olur 🙂

        • vaay be zaman işte.
         Hiçbirşey yapamasan ne olur ki Simcilik her türüyle modern çok güzel bir hobi. İnsana çok şey katıyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]