Gran Turismo Sport Beta ve RaceRoom Racing Experience karşılaştırması

4

4 Yorum

 1. Her koşulda sağdaki…
  Graphics dahil parlak ve patlamalı efectleri sevmem [pastel de sevmem]. Sim’ler uzun saat oyunculuğu dikkate alarak renk paletleri kullanır. Salt mesele poligon değildir….
  GT sahte kayma sesleri üretiyor eskiden beri böyle bunu basit oyunlar yapar. Ses de ayrıntı yok. Asetto da bu yüzden kaybediyor.
  Aslında kıyaslamaya bile gerenk yok GT’nin graphics kıyası vs forza gibiler Sim dünyasına sadece giriştir eskiden beri Sim tatmin oyunu olmadığını bütün iyi oyuncular bilir ve olamayacakta.
  O yüzden Sim PC de oynanır…

 2. Hımmm,
  Sürüş dinamiklerini şu an bilemiyoruz tabi ama şunları söylemek mümkün;
  GT Sport’da ilk dikkatimi çeken ses oldu. Aracın sesi çok altta kalmış sanki. Tümsek ve çukurlar dolayısıyla şasiden ve süspansiyondan neredeyse hiç ses gelmiyor. Kerblerin sesini atlamamışlar neyse ki. Rüzgar sesi de neredeyse yok gibi. Yani çevresel ses konusunda sınıfta kalmış diyebilirim.
  RaceRoom öyle mi, hayır. Bırakın tümsek ve çukurları, lastiklere dolanan her bir haltın sesini duyuyor, dahası hissedebiliyorsunuz (RaceRoom’un sürüş dinamiklerini biliyoruz). Motor sesi de çok daha iyi. Araç sesinin ve çevresel seslerin kokpitin içerisine dolduruluşu çok başarılı.
  GT Sport’da asfaltın görüntüsü göze daha iyi geliyor. Asfalt üzerindeki yazılar RaceRoom’a göre daha detaylı işlenmiş. Ancak çevreye göz gezdirdiğimizde GT Sport’un renklerinin fazlasıyla parlak kaldığını görüyoruz. Arkadaş, fosforik yeşil çimen mi olur!? Ağaçların yaprakları ne tür bir güneşin altında böyle parlar? Güneşimizin yerini Antares aldı da bizim mi haberimiz yok. Antares geldiyse İstanbul’da hava neden hala 850 derece değil?
  Ha tamam, RaceRoom görüntüsü de biraz karanlık gibi. Ancak gökyüzüne baktığımızda her tarafta bulutları görebiliyoruz. GT Sport pek bulutsuz bir günü tercih etmiş olmalı.
  Öte yandan GT Sport’un pist kenarındaki çimen dokusuna da daha detaylı yaklaştığını görebiliriz. Yer yer çimenin telef olup, sadece toprağın göründüğü bölümler ihmal edilmemiş. RaceRoom’da ise çimenler daha bakımlı. Aşınan bakımsız alanlar yok. Her iki görselde de gölge durumuna göre çimen renk tonları değişiklik gösteriyor.
  Aracın dışarıdan götüntülerinde kaporta üzerindeki ışık yansımaları GT Sport’da çok daha başarılı görünüyor. Araç rengi de öyle. Ancak o arka camın hali nedir. Arka cam üzerine sanki açık gri renkli film çekilmiş gibi. Camdaki detaylar yok edilmiş. RaceRoom’da ise görüntü mat ve karanlık gibi görünse de camdan içeriyi görebiliyorsunuz.
  Bunun dışında dışarıdan görüntülerde GT Sport aracının sarsıntıları daha iyi görünüyor. Ama içerideyken hiç sarsılmıyordu bu araç, hı!?
  Ben, RaceRoom’dan 4 yıl sonra gelen bir oyunun grafik olarak parlak renk hilesi kullanmak yerine, çalışılarak gelmiş olmasını tercih ederdim. Görsel ve ses beni tatmin etmedi diyebilirim. Geriye sürüş dinamikleri kalıyor, umalım da orada iyi iş çıkarmış olsunlar!

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]