Filmlerde yarış sahneleri böyle olur

16

Yavaş bir aracı hızlı göstermek zor değil, hızlı vites değişimi ve motor sesleri. Filmlerde yarış sahnelerini böyle yapıyorlar. Subaru WRX STI ve Ford Mustang arasındaki yarış başlamak üzere, peki film hileleri kaldırılınca ne olur?

16 Yorum

 1. ama bunlar kafa kaldırmıyor.
  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/07/11/article-2688724-1F916A7100000578-117_634x286.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/4e/51/c7/4e51c7f2582f509c21fc821f4a99d062.jpg
  😀

  Gerçek yaşam, filmlerde tezgahsız, halatsız yapılamayacak sahneleri ve kimyasalları yaşamak. Film’ler ise gerçekte yapamayacağın şeyleri hissettirmektir.
  Meselaa bağzı gün görmemiş 2 tekerci arkadaşlar da ellerine verilemeyeceğini düşünür durur ta ki yaşayıncaya kadar…
  Bilmez dünya supra görünümlü şeyin bir F355’in eline nasıl da kolayca veribileceğini izlediğinde dikelek olmuştu. Eh beyaz perde hayal kurdurmak ve hayalleri yıkmak için var nasıl olsa.

  • Gelsin bi 406’nın önünü kaldırsın o Dom efendi de görelim 😀
   Arkasını kaldırsa da olur 😀 😀 😀

   Biz 140 hp arabaya benzinde binemiyoruz millet 500 HP üzeri arabayla benzinde kullanarak film çekiyor arkadaş. This is ridiculus!!!

   Sonuçta Türk mantığı Ferrari’ye LPG takılmaya kalkıldığını okudu gazetede bu gözler. Sen bir çok eski arabanın iyi güzel olduğundan bahsediyorsun da teknoloji vs herşeyi geç alsan eline bir 67 Mustang Shelby yine de gönül rahatlığıyla binemezsin. Her hafta 2 defa benzini fulle diyince insanın nefesi sıkışır.
   Petrole girip 30 Liralık benzin demek nasıl koyuyor adama aahh ahh.

   • 406’nın nesini kaldırsınlar kalksa kalksa tavanı dediğin gibi anca arkası kalkar 🙂

    ferrari ile monster’larda ki algınız mesela yanlış 🙂 öyleyse böylelerden hareket ediyorsunuz mesela sorsak çoğu kişi hacimden ötürü ferrari daha az bile yakıyor zanneder 🙂 şöyle diyelim bi muscle a ferronun rahat yakabildiği 30-35 lt yaktıramazsın…
    Yani zannettiğiniz gibi değil gönül rahatlığıyla binersin. Bugün bi 7 Lt’lik usa’lının ortalama tüketimi compresli porsche den, 1.9 tona 1.4 motor koyan alman pezosundan düşük…
    İnsanların sorguladığı şey vergi.. o da eskilerde dert değil. Yani bu millet arabaya binmeyi bilmiyor gerçekte eskiden de bilmezdi halen bilmiyor…

    Özet; 7 lt Shelby AC Cobra işletmek 5 lt e39 M5 işletmekten çok daha ucuzdur…

     • O seviyelerdeki yakıt tüketiminin çaresi basit hocam. Hemen çekiyorsun geniş bir kenara. Depoda kalan son benzini boruyla çekip aracın başta motor olmak üzere tüm aksamına güzelce fıskıye ile eşit miktarda dağıtımını gerçekleştirdikten sonra bir sigara yakıyorsun ama sigarayı yakmak için zippo kullanımı şart. Sonraki adım daha da basit sadece zippoyu kapatmadan aracın motoruna koyarak 100/100 yakıt tüketiminin önüne geçiyorsun.

     • camaro da belirli eu paket harici lt göremezsin mile dir. Defaultta da mile seçili gelir manuel değiştirirsin. kadranda ki mile hesabını da pek dikkat etmez kimse.
      100 km de 100 lt göremezsin öyle bi makine yok 🙂 zira depolar o kadar yok.
      Anlık sapıtmalar herşeyde olabilir tabi onun düzelmesi vakit alır bu sefer.
      Burdan edirneye çoğu superc. şeyin deposu boşalır normaldir ama 1,5-2k hp olmadıkça çoğu muscle deposunu saçma sapan gaza basmadıkça boşaltamazsın.

      200 km/h sabitte bi Enzo, bi Golf R’dan, V8 M5 den daha az yakar. Hele shelby, vette o hızı korumak istersen çeyreği kadar bile yakar…

       • anlık gösterebilir dedimya ama volumetrik tüketimde onlar baz alınmaz. yoksa ferrari de 60-70 de görünüyor ama trackday harici yakamaz o kadar. anlık püskürme önemli değil malum işin ortalaması daha önemli.

        aslında bu tüketim gösterge şeysi ülkelerin belirli standartlarına göre düzenleniyor olmalı. mevkinin rakımını, gps konumsal değişimleri baz alarak sonuç göstermeli amma yapmıyorlar işlerine gelmiyor…

    • Nerede hangi koşulda? Gündelik kullanımda büyük motor her zaman daha büyük sorunlar doğurur. Tutar bir V motor tercih edersin bir kaç ara gazı sonrasında motoru kucaklarsın.
     Yada İstanbul trafiğinde saatte 20 kmh ile ilerlerken pek düzenli olmaz o iş illa ki motorun büyüklüğü dezavantaja dönüşür sonuçta fazladan diğerleri koştuğu için koşmaya devam eden beygirler var hala kaputun altında haksız mıyım?

     • Haksızsın 🙂 beygir koşmaz beygir sadece kağıt üstüne aldığın bir formülün sonuç değeridir.
      Bildikleriniz veriye değil duyuma dayandığı için tamamen zıddı ile geçerli 🙂 malesef.
      ” Tutar bir V motor tercih edersin bir kaç ara gazı sonrasında motoru kucaklarsın.”
      bunu anlamadım, böyle birşey yok.
      Hangi koşulda karma, toplam, otoyol. [Trafik için 7 ila 15 bin €’luk start stop üniteleri keşfeder ve koyarlar ama ettiği kâr maliyetinin yanında hiçbirşeydir gerçekte. Hesaplayamayan millete de cakası düşer.]
      Büyük hacmin, ağır-basit motorun en büyük handikapı rolantisi, ağır aksak seyir aşamasıdır. Zira onu 2 tonluk şasiyi 1.2 CC şey de taşıyabildiği için geridedir amma kimse 2 tonluk şeyin 120 km/h götürülmesine bakmaz.:)
      – Diğer prensip turbo az yaktırmak için değil güç içindir. Zira turbo muadil atmo dan her zaman çok daha fazla yakar. Sadece 1.4 motorlarla yürütemedikleri şeyi turbolayıp sizin kucağınıza veriyor norm yani emisyonu aradan çıkarmış oluyorlar hepsi o kadar.

      Büyük motor her zaman daha sorunsuz, daha uzun vadelidir. Basit olan daha ömürlü yani totalde düşük maliyetlidir.
      Büyüklerin handikapı şudur değiştirmeye girdiğinde herşeyden fazla adetle alırsın. 4 adet subap, buji almak başkadır 8, 6 adet almak başkadır. V12’cilerin listesi işte o yüzden çok uzuyor 🙂 herşeyin 12 x kopyası…
      Ancak ona göre de görece parça ömrü yüksek olabilir. Yüksek sıkıştırmalının bir valf, subabının ömründen bir amerikanın ki çok daha uzundur ancak türk değiştirmesi gerekeni de değiştirmez ortaya 5-10 yıl da motoru sorunsuz denilen, yok olmuş şeyler çıkar.
      1.6 dan 200 hp, 1.4 den 180, 4 lt v8 den 550-600
      üretenlerin ömürleri her zaman 5 lt den 250-300 hp üretenlere göre düşüktür, işletimi daha maliyetlidir.
      Kimilerinin ağzında da işte anca abi km de bi milyon yakıyomuşlar kalır. Kendisi 90-120 bin de bi turbo, enjeksiyon değiştiğinde kaç yılın yakıt tüketim karı uçar sorgulamaz.

      Hatırlatalım ki silindir kapatma gibi şeyler V8, V10’larla başladı sizin V4’lere 10 yılda gelinceye kadar. Almancı V8, V10 mercedeste reklamlıcana görünceye kadar o kıtada teyze, amca arabasından öte olmayan mustang zaten kullanıyordu.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]