F1 aracını vurdurarak çalıştırmak, hem de elle!

26

26 Yorum

   • Genel olarak Ralli evet ama WRC değil. WRC araçları oldukça tehlikesiz ve sağlam 20 yıl öncesine göre bile.
    Kubica’nın vurduğu Fabia RS bir kademe paketlenmiş bir RC idi sadece.. o tip şeyler WRC den daha fazla saygı ve cesaret tebriğini hak ediyor.
    2 tekerde de tabi boynunun üstünden geçme ihtimali her zaman var da asıl çevresel ve makine etkilerinden MotoGP değil Isle TT.. Yıldızların gö.zünün yemediği… Asıl olaylardan biri sidecar…
    anti-wheelie kısaca nasıl çalışıyor?

     • Sidecar deyince kimsede birşey uyanmıyor değil mi.
      İsmini bile hatırlamakta güçlük çekiyorum her seferinde. Acayip acayip kelimelerle arıyorum gugıl da neydi lan diye 🙂
      Çok hızlı değişiyor dünya.
      Neydik ne olduk diyoruz bazen. Çok hızlı tüketiliyor eskiden çok meşhurlardı galiba bu kadar imkan var şimdi pek denk gelemiyoruz bile.
      O sidecar makineler çok hoşuma gidiyor yav benim hele yanda ki adamın deli cesareti çabaları… 90’ların sonunda felan tv de epey epey izlerdik yahu öyle 5-10 dk da değil eusport yayınlıyordu galiba nerde izlediğimizi de hatırlamıyorum pek cine5 mi veriyordu ntv mi program aralarında geçiyordu hiç anımsamıyorum ama izlemeyi çok seviyordum yani görmesek nerden bilecez. Zaten hakkında hiçbirşey bilmediğimiz lafta 2 teker gibi duran makineler dergi lere felan da çıkmıyor pek. 2005’e kadar içinin nasıl birşey olduğunu bile bilmiyordum. En ayrıntılı çizimlerini 2008-11 arası 1 dergide gördüm galiba. Bi ara araştırıp yazısını yazayım dedim ulan hakkında kaynak bile çıkmıyor öyle kısır birşey kaldı tabi öylece.
      Senin izlemişliğin var mıydı?
      Koca motorlu, kalın tekerli, sesli çopır, harley leri de sırf o yüzden seviyorum galiba. Yürüme yok sırf görüntü. Ben normalde yürüyemeyen kasa ları pek sevmezdim.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]