Billy Monger ortaya çıktı, yeniden yarışmak istiyor

3

Donington Park’teki British F4 yarışındaki büyük kazasında iki bacağını da kaybeden İngiliz genç Billy Monger 18. doğumgününü de kutladığı üç hafta aradan sonra ortaya çıktı ve yeniden yarışmak istediğini söyledi.

3 Yorum

  • Bu kişinin hareket kaabiliyet durumuna bakar. Genel olarak hassasiyet yeterli olmadığından pedal kontrolü elle kontrole taşınır. Aşağıya ekledim Alex bu şekilde kullanıyor çoğu aracı. Pedalları ayağımızla hisseder bacağımızla kullanırız. Özellikle gaz pedalında.. ve ek bir çözüm getirilmemişse limit braking de hassasiyet önemlidir. Debriyaj zaten yok yada düşük sınıflarda dahi çözümü kolay artık. Debriyajda diz üstü tahrik yeterlidir. Çocuğun avantajı sağda diz altının kalmış olması.
   Ancak Alex bunları yaparken F1 de dahi yarışmış çok tecrübeli bir isimdi bu çocuk daha farklı sınıf makineleri öğrenmesi gerekecek. Artı ailesinin çok çok zengin olması lazım ki birilerinin desteğini de uzun süreli alabilsinler. Alex büyük ihtimalle yarışlardan kazandıkları ile maddi durumu iyiydi.

   https://www.youtube.com/watch?v=awp-S-QiiXk

   https://www.youtube.com/watch?v=4slavGn4HXI

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]