2018 Çin GP Yarış olayları

3

Yarış başlangıcı

Yarış başlangıcı (tekrar)

Verstappen’in aracından kalkış

Hamilton’ın aracından kalkış

Bottas’ın pit stopu

Vettel pitten Bottas’ın arkasında çıkıyor

Vandoorne ve Stroll’ün tekerlek tekerleğe mücadelesi

Leclerc’in spini

Gasly Hartley’e çarpıyor

Red Bull’un ikinci çifte pit stopu

Verstappen’in pit girişinde Toro Rosso’yu geçişi

Alonso’nun Grosjean’ı geçişi

Ricciardo’nun Raikkonen’i geçişi

Verstappen’in Hamilton’ı geçemeyişi

Ricciardo’nun uzaktan gelip Hamilton’ı geçişi

Verstappen’in Hamilton’ı geçişi

Verstappen-Vettel teması

Verstappen-Vettel teması (tekrar)

Ricciardo’nun iğne deliğinden Bottas’ı geçişi

Hülkenberg Vettel’i geçiyor

Alonso’nun Vettel’i geçişi

Yarışı bitirirken Ricciardo

Podyum öncesi

2018’in ilk Shoey’i

3 Yorum

 1. Varya bi cacık olmaz bu seb den. Gram strateji, yarış zekası yok… yaşadıklarından tecrübe de kazanamamış mal. Durumu, hali doğru düzgün okuyamıyor bu çocuk. Bu değişken çizgiyle devam ederse zaten kendi kaybeder mekanikerine kadar Kimi’nin arkasına geçer millet. Valla Mark’ın hakkını fazla yedik, yediler Lewis’in, Fernando’nun vs kimin yanına koyarsan koy tıraşa bağlar bu hatta Ricardo’yu yine getir yine çuvallar.
  Yazık yani F1’in haline böyle adamlar deli gibi istatistik kasıyor böyle bi tipin 4 şampiyonluğu var tarihe yazık…
  Ferrari’nin her zaman beklenenden fazlasını yapacak, kendisini dahi tolere edecek adamlara ihtiyacı olmuştur. Şayet dominasyon kurmak istiyorlarsa bir an önce başka birini bulmaları lazım. Herşeyi 4-4’lük yapsan bu adam yine her an zıçıp bırakabilir.

   • İlk video’u izledim yetti. Hakim, lider olmak isteyen pilot… farklar bariz değilken bu kadar çetrefilli geçecek sezonda böyle kalkış denemez. Bırak seni geçerse geçer sen rakiplerine kapı tutmaya, arkadaşınla beraber önde kalmaya bak. Ulen zaten markanın koşulsuz desteğini almışsın sırtına bir de halen böyle şeyler deniyorsun. Uslanmamış demek ki Bunun adı deli pilotluk felan değil sonra Versta’ya laf çakmaya çalışıyorlar.
    Ki pozisyonları da bir değil biri halen dünyada yer tutmaya çalışıyor diğeri bir markaya şampiyonluğu göğüsletmesi gerekiyor.
    Diyelim ki adam sinirlendi tolere etmedi seni diyelim ne olacak? ilk viraj girişinde 2 araçta pert… Olmamış şey değil yarış içinde bile temkinli olmak zorundasın.
    Al herkesin halen aklına İstanbul vakası geliyor. Halen 89 da Senna’nın yaptığı şey konuşuluyor.
    Bu mudur yani takımının ihtiyaç duyduğu simge olmak.
    Bak birşeyleri düşünen, iyi pilot en kötü ne yapabilirdi. Konuşursun arkadaşınla ki Kimi anlaşılamayacak biri değil yaşını başını almış biri. Zamanlamada zaten önde olmayı hak etmişsin. Dersin ki iyi kalkamazsam da kapışmayalım bir birimizi kollayalım şunların önünde kalalım.. 2, 3 tur sonra aramızda yarışmak serbest… Ulen Sim. oyuncuları bile konuşuyor bunları.
    İşte bunu kim diyemez o gün için bi tarafı yemeyen adam. Çizgisi git gelli psikolojisi devrik… Kimi’nin çeyreği kadar bile rahat değil. Sakin kalacağına böyle salaklıklar deneyerek önde kalmaya çalışıyor.
    Schumacher de günün de hakim kalamayınca böyle dangalaklıklar yapıyordu bir sürü şeye mal oldu ancak sonunda karşılıklarını da verebiliyordu takım, sezon dinamiği de böyle değildi.
    Anlık çırpınışlarla 60 tur, 20 yarışlık ortam çözümlenemiyor koyabiliyorsan çizgini yukarıda koyacaksın yoksa durum kollayacaksın.
    Lewis de balon, çizgisi gitgelli, saygısı yok kimseye, şartlara ancak bu kadar bariz hatayı çok daha az yapıyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]