2016 sezonundan görmeniz gereken 12 yarış videosu

0

2016 motor sporu sezonu bitti ve bu yıl olan en ilginç ve dramatik anlara bir göz atalım;

 

Nordschleife’ye dolu yağdı

Bu yılın Nürburgring 24 Saat yarışı 40 dakikalık yarıştan sonra fırtınanın bir çok kazaya sebep olmasının ardından durduruldu. Daha sonra dolu yağışı başladı ve bir çok araç yerinden bile kalkamadı.

Le Mans’ta Güvenlik Aracı drift yapıyor

Bu yılın Le Mans 24 Saat yarışının sıralamaları yağmurda yapıldı. Güvenlik aracını süren dört kez Le Mans şampiyonu Yannick Dalmas pistin ne kadar kaygan olduğunu bizzat test etti.

Eriksson’ın çılgın geçişi

Muhtemelen yılın geçişi bu, Dünya Rallycross sürücüsü Kevin Eriksson Almanya yarışındaki kalkışındaki manevrası ile yarışı kazandı ve bu herkesi etkiledi.

Toyota için son tur hayal kırıklığı

Toyota Le Mans’ta dört kez ikinci bitirmiş ve hiç kazanamamıştı. 2016’da sonunda bu zaferi elde etmek için ilerliyorlardı, daha sonra akla gelmeyen şey oldu: son turda arıza yaşamak.

Yarıştan sonraki sportmen görüntüler WEC’nin neden popüler bir şampiyona olduğunu bir kez daha gösterdi.

Verstappen’in Interlagos’taki geçişleri

Verstappen’in Brezilya GP’sindeki performansını tanımlamak imkansız. Daha önce görmediğiniz bu araç üstü videoda geçişlerini izleyin, başka söze gerek yok.

IndyCar Teksas yarışının son turları

100. Indy 500 yarışı beklenmeyen finişiyle manşetleri doldurmuştu. Son turlarda James Hinchcliffe, Graham Rahal, Tony Kanaan ve Simon Pagenaud arasında dörtlü bir savaş verilmiş ve tüm yılın en yakın bitişlerinden birisi olmuştu.

Malezya GP2’de Sirotkin ve Giovinazzi’nin savaşı

GP2’de harika yarışlar garanti. Malezya yarışında Giovinazzi Sirotkin’den liderliği almak için harika bir manevra yapmıştı.

Formula Renault 2.0 Eurocup Red Bull Ring yarışında Norris ve Defourny’nin mücadelesi

Lando Norris ve Max Defourny liderliği ele geçirmek için inanılmaz bir savaş verdiler ve bir çaylak serisi için inanılmaz adil ve temiz bir mücadele yaşandı.

Spa’da Ford GT40 ile araç üstü görüntü

2016’da yarışmak modern araçlarla sınırlı değildi. Spa 6 saat yarışında Ford GT40’ın pole turu tarihi yarışlardan beklediğiniz her şeye sahipti.

Laguna Seca’da vizör kamerası ile Lotus 79 sürüşü

F1 olmadan tarihi yarışlardan bahsedilemez. Mario Andretti’nin şampiyon olduğu Lotus 79 Duncan Dayton’ın ellerinde Laguna Seca’da yarışıyor. Sesi açın ve vizör açısından çekilen kamera görüntülerine dalın.

Mosport’taki çılgın NASCAR kamyon yarışı bitişi

NASCAR’da her zaman çılgınca şeyler olur, kategori fark etmez. Ancak Mosport pistindeki bu bitiş en inanılmaz olanı. Yakın bitiş? var. Temas? var. Yarış sonrası kavga? var…

Nürburgring’de Audi ve Porsche’nin savaşı

WEC her zaman yakın yarışları ve inanılmaz savaşlarıyla bilinir ve Audi’den Andre Lotterer ve Porsche’den Neel Jani’nin müthiş mücadelesi klasik olmaya aday. Audi ayrıldıktan sonra Porsche’nin neden Lotterer’i kaptığını tahmin etmek zor değil.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]