Geyikliyoruz 07: Sezon öncesinde Mercedes ve Ferrari

24

24 Yorum

 1. Xtrabit: Yakıt önemli, önde başlayan trafikte kalmadığı için kimseyi geçmek zorunda kalmıyor ve gaza çok basmıyor, bu geçişi yaparken yakıtını koruman felanda gerekiyor. Üstelik 1 sn hızlı araç olsan bile… 🙂

  O zamancım Vettel veya başka bir adama tur bindirirken ağlıyor(blue flag, blue flag) demicen gardaş 🙂

  Ayrıca Aldo costa, Mercedes’in asıl aerodinaminin başındaki adam değil. O adam mekaniğin başında az da aerodinamiye giriyor. Mercedes’in aerodinami başı Lowe’dür. Mercedes, Lowe yollamadı, Lowe kendi ayrılmak istediği için ayrıldı. Bunun sebeblerinde yazarım istersen.

  Rbr, Ferrari’i güç olarak tam anlamıyla geride bırakamamışken, sezon içi gelişimde neredeyse Mercedes’i nasıl yakalıyormuşta onu anlamadım ? 🙂

  Bence Ferrari’i ağır küçümsemişsiniz de hafta sonunu bekliyorum 🙂

  • Geçiş yapamamak başka, kendisinden 1-2 saniye yavaş aracı geçememek başka 😀

   Costa/Lowe olayını net hatırlamıyordum zaten, sağolasın.

   RB olayına gelince, geçen sene üç yarışı McLaren kazandı, değil mi? Sezon başı ve sonu farklar da az çok birşeyler gösteriyor.

   Ferrari’yi küçümsemedik, göklere çıkarmak için yırtınan da olmayız hani 😉 Pazar öğleye kadar her şeyi anlamış olacağız az çok.

    • Kalkması lazım zaten. Uymayana ceza geliyor. Ama mavi bayrak geçişe yardımcı ol demek, sağa çekip frene asılmak değil. O adamlar da halen pistte birbirleriyle yarışıyorlar ve pistin neresinde olursa olsun yoldan çekilmek zorunda değiller.

   • Üstelik onlar 2 yaris kazandi.Neyse kazandida ,, Ferrari zaten üç yarışı strateji ile hediye etti. Yil boyu gelismeyen aracla ustelik iki sürücümüzün toplam yaris disi kalma sayisi 8 iken pilotlarda Ricardodan 40 i gecmeyen bir fark, Takimlarda 70 i geçmeyen fark olmasi, takriben hala son yarista nasil Rbr nin bi yerlerine verdigimizide bi kenera atma o zaman.:)

    Size kimse Ferrariyi goklere çıkarin ve ya yirtinin demiyor.

    • 2 miydi, kafa gider…

     Mercedes-Red Bull farkından bahsediyorduk, neyse.

     Size kimse Ferrariyi goklere çıkarin ve ya yirtinin demiyor.

     İşte buna katılamam. Haberlerde defalarca yalan dolan Ferrari övgüsü veya olumlu haberi olunca hah doğru, olmayınca yalan, övünce normal, yerince, beğenmeyince tükaka. Bu normal bir şey değil.

     Hep söyledim, bir kez daha yazayım, Ferrari tur başına 2 saniyeden fazla farkla polü alamamışsa çuvallamış demektir. Hadi F1 yakın, 1 sn diyelim. O kaynaklarla 0.999 felakettir.

     • Abi bende fazla scuderiacılık yapmak istemiyorum ama sizlerden veya başkalarından öyle yorumlar görüyorum ki yapasım geliyor napayım. Tüm medya övüyorda illa aksi durumda beğenilmeyince Ferrariyi eleştirdi diye bakmamak lazım olaya. Ben yeterince itiraz ettiğim noktaları yukarıda yazdım. Ben kendi doğrularıma göre itiraz ediyorum, Ferrari’nin koskoca büyük şanı yüce olduğuna değil.

      Ayrıca Ferrari kaynak felan diyorsunda Mercedes’in harcamalarda bizden aşağı kalır yanımı var. 100 milyon euro almıyor diye bizden geridemi olması gerekiyor ” kaynakça” .

      Üstelik RBR’nin kaynaklarıda mı az ? Red Bull yıllık en az 5 6 milyar euroluk cirosu var. Öyle karşılaştırınca Mercedes Red Bull Ferrari arasında harcamalar,gelirler olarak pek uçuk fark göremiyorum ki Mercedes bizi kaynakça 5 le çarpar 35 e böler.

      • İşte sen başından bakıyorsun, ben kıçından. Fark da ondan doğuyor. Benim senin bakış açına, dikkatine ihtiyacım var, senin de bana. Tartışma ortamı bu değil mi? Bir de geyik kısmı var o ayrı 🙂

       Şimdi sen koskoca Ferrari ile Mercedes/Red Bull’u bir mi tutuyorsun? Scuderia. 70 yıl. Spor otomobil. Enzo?

      • Ben baya gülüyorum yaw senin yapıp yapıp ama [siz yaptırıyonuz] ben öyle yapmıyorum mealinden açıklamalarına. 😀

       Şükredin abi daha muhalefet şöyle çığrından çıkaracak yorum görmediniz ortamda şöyle ilginç, çok farklı şeyleri tutan adam yok henüz. Bir gün olacak… nasıl katlanacaksınız. 😀

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]