Beyaz F1 09: Kanada GP faciası

16

Ferrari’nin şanssızlıklarla boğuştuğu, Mercedes’in duble yaptığı Kanada GP’yi tartıştık.

16 Yorum

 1. Daha yeni bitirebildim, ağzınıza sağlık.

  Honda’ların arka izolasyon sorunlarının yanında arka sac kalınlığı da çok kötü, amfi vs tesisat döşendiğinde arabanın her yeri zırıldıyor. Japonlardan işini hakkıyla yapan Toyota var.

  Raikkonen’in fren sorunu haberi gelmemişti sanırım program esnasında, yayından da mı anlamadınız? Spikerimiz anlayamadı mı yoksa telsizleri 😀 Sky’da analiz bile çaktılardı ayak üstü.

    • Abi alttaki mesajın altına imzamı atarım, TR odaklı konuşuyorum, globalde laf söyletmem yoksa. 🙂 Adamlar aynı anda hem Sibirya’da hem çölde kullanılan araba yapıyorlar, müthiş bir birikimleri ve dolayısıyla çok büyük bir pazarları var. Vergiden vergi alan ülkeye en kral arabalarını getirsinler de demiyorum.

     Mazda-Honda gibi firmaların da pazarı çok geniş olmasına rağmen onlar bu kadar sallamasyon gitmiyor. Bizim pazarda tamamen imaj ile satıyorlar, başka bir açıklama getiremiyorum. Misal Avrupa’da kimse az arıza yapıyor diye Toyota almaz, onu kastediyorum yani.

     Lafı da ne demeye uzattım onu da bilmiyorum. 😀 Kısacası Corolla almayın Civic alın.

     • Dünya insanı olmak lazım.
      Avrupalılar otomobilden öyle o kadar da anlamaz kardeş anlıyormuş gibi yapar yarışlardan, show, mücadele dünyasından anlıyormuş gibi takıldıkları gibi.. iş bu F1, FIA dünyası…
      Avrupalı herkesten çok milliyetçidir yani kuru gürültü…
      Avrupada Civic de satmıyor Brezilyalı Senna kullanıncaya kadar NSX den de bir halt anlamamışlardı…

  • Biz o zırıldamayı döşerken white falcon larda dahi kesiyorduk. Abartırsan ne zırıldaması lastikten de atar cam da çatlardı.
   Bakın bakalım amerikan sıcağı, kanada soğuğunda yürürü yamulmayan, o muhteşem konsolu çatlamayan audi, mercedes’i var mı.. Amma Accurası, Infinitysi, Coronası var. Bakın bakalım ışid’in sahasında almanların G’sinden başka vasıtası var mı. Bu da birşeyi gösterir görebilene…
   Moskova da beyaz almanlara sadece yazın binerlerdi bir dönem…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]