2017 Macaristan GP 3. antrenman: Ferrariler lider

7

Günün lideri 1:17,017 derecesi ile Sebastian Vettel oldu. Onu  +0,475 ile takım arkadaşı Kimi Raikkonen takip etti. Ferrariler çok hızlı göründü.

Seansın devamında SS lastikler ile ritmi bulamayan Mercedes araçları soft lastiklerle iyi bir ritim tutturdu. Vettel ve Kimi Raikkönen’i takip eden Mercedes pilotları oldu.

Günden pek memnun olmayan RBR pilotları iki takım sürücülerini takip ettiler. Seansın ortasında Ricciardo elektronik sorunu yaşayarak  aracı yolda kaldı ve seansı bitirdi.

1, 2, 3. seanslarda iyi bir performans gösteren McLaren, Alonso’yu seans sonunda yolda bırakarak tekrardan takipçilerini üzdü.

Sebastian Vettel pistin rekorunu kırıyor.

 

Macaristan GP sıralama turları TSİ 15.00’da.

7 Yorum

  1. bence felipe değil fw40 iyi hissetmiyor. massa da bu çöpü sürmem lan ben şeklinde bi çıkış yapmış olabilir.

    zaten adamlar sauber’e geçilecek neredeyse ve 3 yarış önce getirdikleri güncellemeyi hala çalıştıramıyor. rüzgar tüneli diye ne kullanıyolarsa artık 😀

  2. Ferrari’ler hızlı. Mercedes’ler dünden beri tempoyu yakalayamadılar. Acaba son seanstan önce bir şey bulabilirler mi? Ricci’yi göremedik belki ortalığı bozabilir eğer yapabilirse Ferro’nun 1 – 2’yi engelleyebilirdi. Max geride. Alonso ve Vandoorne ilk kez bu kadar yakın ve Van önde. Bu hafta sonu sürprizler görebiliriz.

    Bu arada Williams garajında çalışma var. Di Resta geliyor gibi.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]