Barselona testleri 2. gün: Bottas lider kapattı

0

Valtteri Bottas, İspanya GP sonrası sezon içi testlerinin ikinci gününün en hızlı ismi oldu ve sabah seansında Süper Yumuşak lastiklerle 1:16.904 elde etti.

Mercedes pilotunu takip eden isim ise Ferrari aracıyla sürüş yapan çaylak Antonio Giovinazzi oldu.

Üçüncü en hızlı isim ise sabah seansında spin atan ve öğleden sonra da çıkış turunda küçük bir sorundan dolayı durmak zorunda kalınca kırmızı bayraklara neden olan Lando Norris oldu.

Norris spinini şöyle açıkladı: “12. virajdaydım ve rüzgar yüzünden oldukça aldatıcıydı. Daha çok benim hatamdı, girişte biraz fazla zorladım ve arkayı kaybettim.”

“F2’de arkadan kayma olduğunda aracı F1’de olduğundan daha iyi kontrol edebiliyorsunuz, buradaki yüksek yere basma ve yeni yüzey ile birlikte kaymaya başladığında geri toplamak zor oluyor. Hasar veya başka bir şey olmadı, sadece bir spindi.”

Haas’tan Kevin Magnussen de ikinci virajdan sonra kenara çektiğinde iki kırmızı bayraktan birine neden oldu.

Renault ile ilk Formula 1 testine çıkan Jack Aitken altıncı en hızlı zamanı elde edebildi. Piste çıkan diğer çaylaklar Force India’dan Nikita Mazepin, Red Bull’dan Jake Dennis ve Toro Rosso’dan Sean Gelael’di.

McLaren’dan Stoffel Vandoorne ve Force India’dan Nicholas Latifi ikinci araçlarla pistte oldular ve Pirelli için testler yaptılar.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]