Sabah seansını lideri US-1:19.024 ile Sebastian Vettel oldu.

Ferrari diğer günlere nazaran biraz daha hızlandı. Vettel -soft lastiklerin en iyi turunu 1:19.341 ile kaydetti. Alman pilot pist sıcaklığı arttıkça, US-SS lastikleri deneyerek derecesini hafif hızlandırarak sabah seansını bitirdi.Vettelin US-SS lastikleri için son sektörde ayağını gazdan çektiği söyleniyor.(Tahmini 0.6-0.7 sn)

Mercedes, güne hızlı başlayıp istikrarını sürdürürken son bir kaç saat piste aktif olamadı. Seansın bitimine 15 dk kala piste çıkan Hamilton, US lastikler ile derecesini 1:19.352 olarak geliştirdi ve sabah seansını ikinci sırada tamamladı. Öğle arasından sonra kokpite Valtteri Bottas geçecek.

Red Bull Racing için sessizlik devam ediyor.Önceki günlerdeki gibi programına devam ediyor ve aracı anlamaya çalışıyor.Ricciardo günü 1:20.824 ile 5.sırada sabah seansını tamamladı.

McLaren-Honda, güne iyi başlamışken, 30 tura yaklaşırken araç pistte durdu ve kırmızı bayraklara sebebiyet verdi. Daha sonra Vandoorne tekrar piste çıktı ve sabah seansını 7. bitirdi.

Williams, çaylak pilotu Stroll ile 85 tur atarak sabah seansının en çok tur atan takımı oldu. Son günlerde Williams dayanıklılıkta iyi bir hissiyat veriyor.

10 Yorum

  1. http://www.f1aldia.com/photos/12700/12794/002_small.jpg

    Efsane üçlü…

    Bu arada Enzo filmi için C.Bale bir daha o kadar kilo alamayacam usta deyince çok bilmiş yönetmen bey H.Jackman ile anlaşmış. Bu çok kötü bi tercih değil mi yav sırf popi üzerinden gidiyorlar Hugh yüz oyuncusu mu yahu. Arkadaşa diyorum en ideal tercih De Niro çok yaşlı diyor ula Enzo’nun zaten asıl olayı yaşlılığında Hugh çok mu genç 🙂 ver 3 hafta eğitim Mesuta gençliğini oynasın çıksın 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]