Yağmur beklenen sıralama turlarında ilk seansta kuru zemin lastikleriyle tur atıldı. İlk seansın olayı Verstappen’den geldi. Kerbe çıkan Hollandalı pilot şafta ve süspansiyona hasar verse de ikinci seansa çıkmayı başardı. Elenen isimler Alonso, Sirotkin, Stroll, Ericsson ve Vandoorne oldu.

İkinci seans ise sakin geçti. Raikkonen ve Vettel’in liderliğinde geçilen seansta aracına hasar veren Verstappen ile birlikte Toro Rosso’lar zaman turu atmadı ve elendiler. Bu üçlüye Sainz ve Magnussen katıldı. Gelecek sene Ferrari’ye geçecek olan Charles Leclerc’te Sauber ile bir kez daha Q3 başarısı gösterdi.

Son seans ise büyük bir savaşa sahne oldu. İlk haklarda Lewis Hamilton ilk sırayı elde etti. İkinci haklarda ise Raikkonen bu dereceyi çeyrek saniye geliştirerek ilk sıraya çıksa da son sözü şampiyona lideri söyledi ve pol pozisyonun sahibi oldu. İlk 10 Hamilton, Vettel, Raikkonen, Bottas, Ricciardo, Ocon, Hulkenberg, Grosjean, Leclerc ve Perez şeklinde oluştu.

Verstappen kırık süspansiyonuyla pite dönüyor

Verstappen’in süspansiyonunu kırdığı an

Magnussen’in S virajlardaki harika görüntüsü

Q3’ün son anları

4 Yorum

  1. Açıkca 4 tekeride pist dışındaydı gasly nin yaptığından hiç bir farkı yokdu aynı hatayı aynı turda verstappen ve Ricciardo da yapdı ama ceza yine gelmedi fia büyüklere göz yummaya devam ediyor özellikle hamiltona bide gururla resmi sayfada apacık yayınlamazlarmı şu turu ulan ya stoperleri orayada koysalarmış ya

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]