Abu Dabi Testleri 1. gün: Kaza yapan Vettel lider

1

Abu Dabi’deki sezon finali sonrasındaki Pirelli testlerinin ilk gününün en hızlı ismi Ferrari pilotu Sebastian Vettel oldu.

Vettel, öğleden sonra 1:37’nin altına inmeyi başardı ve 1:36.812 yaparak en hızlı turu atan isim oldu. Ancak takımlar bilgi vermediği için bu turu hangi lastikle attığı bilinmiyor.

Alman pilot sabah seansında spin atarak bariyerlere çarpmıştı, ancak piste geri dönüp garaja gelmeyi başardı. Bu yüzden ise bir miktar pist zamanı kaybetti.

2001 yılından sonra ilk kez bir Sauber’in direksiyonuna geçen Kimi Raikkonen ise teknik bir sorunla pistte kalınca günü erken kapatmak zorunda kaldı. Bu olaydan dolayı seans kırmızı bayrakla durduruldu ve telafi için 15 dakika uzatıldı.

Racing Point Force India’da sabah Sergio Perez piste çıkarken, öğleden sonra ise henüz açıklanmayan Lance Stroll koltuğa geçti ve 1:37.909 yaparak üçüncü en hızlı zamanın sahibi oldu.

Sabah bölümünde yolda kalıp, kırmızı bayrağa sebep olan Haas gelişim pilotu Pietro Fittipaldi ise sekizinci en hızlı isim oldu.

Yarın testin ikinci ve son günü yapılacak ve Ferrari’de Charles Leclerc, McLaren’da Carlos Sainz Jr ve Red Bull’da Pierre Gasly ilk kez piste çıkacak.

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]