70. Yıl Dönümü GP 3. Antrenman: Mercedes baskınlığı sürüyor

0

70. Yıl Dönümü GP’nin son antrenman seansının en hızlı ismi Mercedes’ten Lewis Hamilton olurken, takım arkadaşı Valtteri Bottas ikinci en hızlı oldu. McLaren’dan Lando Norris ise üçüncü en hızlı oldu.

Virüsün şekillendirdiği takvimde Silverstone pistinde ikinci yarış yapılacak ve bu yarış 70. Yıl Dönümü GP olarak adlandırıldı.

Covid-19 testi yine pozitif çıkan Sergio Perez bu hafta sonu da yarışamayacak ve yerine geçen haftaki gibi Nico Hülkenberg geçecek. Perez’in önümüzdeki hafta koşulması planlanan İspanya GP’de de yarışamama olasılığı bulunuyor.

Takımlar Pirelli’nin getirdiği bir adım yumuşak hamur ile büyük sorunlar yaşıyorlar. Lastik hızlı, ancak pistin son bölümünde turu tamamlamadan aşırı ısınmış ve hızını kaybetmiş oluyor. Bu durum sıralamalarda sorunlara yol açabilir.

Dün Sebastian Vettel’in aracında çıkan motor sorunundan sonra takım arkadaşı Charles Leclerc’in aracının motorunun da değiştirildiği öğrenildi.

Mercedes ve Red Bull pilotları yumuşaktan başka lastikle tur atmazken, Ferrari pilotlarının tüm lastiklerle sürüş yaptıkları görüldü.

70. Yıl Dönümü GP’nin sıralama turları TSİ 16:00’da başlayacak.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]