2020 Styrian GP Sıralamalar: Yoğun yağmurda Hamilton polde!

0

Red Bull Ring’deki ikinci yarış olan Styrian GP’nin sıralama turlarına yoğun yağmur damgasını vurdu. 45 dakikalık gecikme ile başlayan seans yoğun yağmur lastikleri ile koşuldu.

Kötü şartlarda Mercedes pilotu Lewis Hamilton en hızlı isim olurken, onu son turunda hata yaparak spin atan Red Bull pilotu Max Verstappen takip etti. McLaren’dan Carlos Sainz ise üçüncü en hızlı isim olmayı başardı.

İlk seans Alfa Romeo Sauber pilotu Antonio Giovinazzi’nin bariyerlere çarptıktan sonra devam edip pist kenarında durmasıyla sekteye uğradı ve kırmızı bayraklarla durduruldu. Haas pilotu Romain Grosjean ise teknik bir sorun yaşayınca pist dışına çıktı ve garaja çekti.

İkinci seansın sonlarında yağmur şiddetlenince Ferrari hazırlıksız yakalandı ve Charles Leclerc son seansa kalamadı. Williams’tan George Russell ise ikinci seansa kalmayı başaran isimlere katılarak dikkat çekti.

Son seansa ise Hamilton ve Verstappen’in çekişmesi damgasını vurdu. Verstappen son turunda hata yapıp yarım spin atınca turunu geliştiremedi ve zaten lider olan Hamilton turunu daha da geliştirerek polün sahibi oldu.

McLaren’dan Lando Norris seansı 6. tamamladı, ancak 3 sıra grid cezası nedeniyle 9. sıradan başlayacak.

Styrian GP yarışı Pazar günü TSİ 16:10’da başlayacak.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]