2020 Eifel GP: Hamilton kazandı, Schumacher’in rekorunu yakaladı

2

2020 Eifel GP’yi Lewis Hamilton kazandı ve 91 zaferle tüm zamanların en çok yarış kazanan sürücüsü Michael Schumacher’in bu rekoruna ortak oldu. Yarışa ilk sıradan başlayan Valtteri Bottas motor sorunuyla yolda kalırken, 3. sıradan start alan Max Verstappen Hamilton’ın ardında 2. oldu. Podyumun son basamağında ise sürpriz bir isim, Daniel Ricciardo vardı.

Yarış araçlar için oldukça kırıcıydı ve 5 araç yolda kaldı. Bottas haricinde Albon ve Norris de güç ünitesi arızasıyla yolda kaldı. Esteban Ocon hidrolik sorunla yolda kalırken, George Russell da Raikkonen’in kendisine çarpması sonucu yarış dışı kaldı. Sıralamanın tamamı ise şu şekilde;

 

2 Yorum

  1. tebrik ederim Daniel ilk piti çok erken yaptı. Leclerc, Perezi arkasında bir kaç tur tutarak, Daniel den 15 tur yeni lastiklerle Perez 12 sn ye çok hızlı yaklaştı bundan sonra yaklaşım hızı düştü. yarış sonuna doğru, Daniel in lastikleri bitebilir, podyumdan olabilirdi, tam bu sırada hiç gereği olmayan güvenlik aracı girdi.tur yemekten kurtuldu ve podyum geldi.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]