2020 Britanya GP 2. Antrenman: Stroll lider

0

Britanya GP’nin 2. antrenman seansının en hızlı ismi Racing Point’ten Lance Stroll oldu.

Seansın önemli olayları Haas pilotu Romain Grosjean’ın Red Bull’dan Max Verstappen ile yaşadığı pist üzeri engelleme ve Alex Albon’un Stowe virajındaki büyük kazasıydı.

Pistte yavaş ilerleyen Grosjean, arkasından hızlı gelen Verstappen’i engelleyince Red Bull pilotu el hareketleri ile tepki verdi. Grosjean da bu hareketlere karşı tepki verdi ve telsizlerden iğneli mesajlar söylendi.

Albon ise arkadan kayan aracını toplamakta başarılı olamayınca yüksek hızda kayarak bariyere çarptı. Kazadan sonra sarsılmış görünen Red Bull pilotu medikal araç ile kontrole götürüldü. Seans bu kaza nedeniyle birkaç dakika kırmızı bayrak ile durduruldu.

İlk seansta intercooler sorunu yaşayan Vettel ikinci seansta da şanssızdı. İlk bölümde pedal bölümünde bir şeylerin sallandığını söyleyerek garaja çekti ve onarım için uzun süre içeride kaldı.

50 dereceye varan pist sıcaklıkları araçları ve pilotları zorladı. Mercedes’in sıcak şartlarda sorun yaşadığı düşünülüyor.

Covid-19 testi pozitif çıkan Sergip Perez’in yerine piste çıkan Nico Hülkenberg sakin yükselişini sürdürürken, seans Stowe’da spin atan Williams pilotu Nicholas Latifi’nin neden olduğu sarı bayraklarla tamamlandı.

Silverstone’daki 3. antrenman seansı yarın TSİ 13:00’da başlayacak, sıralama turları ise TSİ 16:00’da.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]