2019 Singapur GP Sıralamalar: Leclerc pole pozisyonunda!

1

Yavaş olması beklenen Ferrari, Singapur sıralamalarında Mercedes’i geçmeyi başardı ve genç yıldız Charles Leclerc Ferrari ile arka arkaya üçüncü kez pole pozisyonunu almayı başardı.

Belçika ve İtalya’da düzlük hızını kullanan Ferrari arka arkaya pole pozisyonu serisine devam etti. Sıralamaların ikinci seansında iyi bir tur atan Sebastian Vettel üçüncü sıradan ileri gidemedi.

Şampiyona lideri Lewis Hamilton Ferrarilerin arasına girmeyi başarırken takım arkadaşı Valtteri Bottas sıralamaları yaklaşık bir saniye geride bitirdi. Max Verstappenbu fırsatı iyi değerlendirdi ve Mercedes pilotunu geride bırakarak kendine ikinci sırada yer buldu.

1 YORUM

  1. Herseyi geçtim, aynı pistte aynı pilot takım arkadaşından nasıl düzenli 1sn yiyor, bunu gerçekten anlamıyorum.Albon nasıl buralara geliyor, bu nasıl iş gerçekten anlam veremiyorum.Adamlar bir sürü adamı yediler yarıştıkları pilotlara bak.

    Ferrari aracı biraz daha Lerclec için uygun hale getiriyor, aracın sürüş dinamiği sene başına göre değişmiş duruyor.Ön taraf biraz daha keskin, söz dinler vaziyette.Arkası biraz daha oynak hale gelmiş.Vettel’in pek sevmediği birşey.Ferrari Vettel’in geri bildirimlerini önceliklendirmiyor anladığım kadarıyla.Lerclec tarzına daha yakın geliştiriliyor araç.Hem uzun pist hem cadde pistinde alınan başarı buna güzel bir örnek.Motor konusunda da birşey bulunmuş olabilir, yüksek motor gücü herşey demektir.Daha fazla Aero verim, daha fazla lastik ısısı hemen hemen herşeye dolaylı veya direk büyük katkısı var motor gücünün.

    Bu organizasyon şeması ile Ferrari uzun koşuda bir cacık yapamaz, böyle arada bir çıkıp anlamsız hem iyi hem kötü performans gösterip sezon sonu eve yine boş döner.

    Mükemmel olmak zor, ama neden olmasın.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]