2019 Monako GP sıralamalar: Hamilton polde, Leclerc ilk seansta elendi!

2

2019 Monako GP sıralama turlarını Lewis Hamilton ilk sırada tamamladı.

İlk seansın başlamasıyla birlikte Ferrari pilotu Sebastian Vettel piste çıkan ilk isimlerden oldu. Ferrari takımı iyi bir iş başardı ve Alman pilot son antrenman turlarında kaza yapmıştı ve bu nedenle önemli veri kaçırmıştı.

Alman pilot ve Monakolu pilot La Rascasse virajında frenleme esnasında sol ön tekerleklerinin kilitlenmesiyle birlikte sorun yaşamışlardı.

Sebastian için sorunlar devam ediyordu, Alman pilot yüzme havuzunun çıkışında bariyerlere temas etti. Vettel tekrar pite gelip yeniden turlamaya çıkmıştı.

Charles Leclerc ise zaman turu attıktan sonra pite geldiğinde tartıyı kaçırdı, sonra takımı onu tartıya geri götürdü. Fakat takım yeniden piste çıkmadı ve giderek hızlanan pistte ilk seansın sonunda atılan hızlı turlar onun ilk seansta elenmesine sebep oldu.

İlk seansta elenen isimler; Charles Leclerc, Sergio Perez, Lance Stroll, George Russell ve Robert Kubica oldu.

İkinci seansın sürpriz ismi ise yaşadığı yerde elenen Nico Hülkenberg oldu. Romain Grosjean ise takım arkadaşının beşinci olduğu sıralama turlarında 13. sırada kaldı. Grosjean ise Casino virajı çıkışında Red Bull’dan Pierre Gasly’nin arkasında kaldığı için zaman turu atamadı ve ikinci seansta elenen isimlere katılmış oldu.

İkinci seansta elenen diğer isimler ise; Lando Norris, Kimi Raikkonen ve Antonio Giovinazzi oldu.

Son seansa başlarken atılan ilk turların ardından Valtteri Bottas geçici pol pozisyonunun sahibi oldu. Lewis Hamilton ise hata yaptığı için iki kez hızlı tur atmak için hazırlandı. İlk turlarından Bottas, Hamilton ve Verstappen sıralaması oluştu.

Artık son turlar için çıkıldığı zaman ise pol pozisyonunun gerçek sahibi Lewis Hamilton oldu. Onu takım arkadaşı izlerken, Max Verstappen üçüncü sırada kaldı.

Son turlar atılırken Sebastian Vettel Tabac virajında bariyerlere temas etti.

2 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]