2019 Monako GP 3. Antrenmanlar: Leclerc zirveye geri döndü, Vettel kaza yaptı

1

Charles Leclerc’in sürpriz şekilde Mercedes pilotlarını geçtiği üçüncü antrenman seansında kırmızı aracın diğeri olan Sebastian Vettel ise seansın ilk 15 dakikası henüz tamamlanmışken kaza yaptı.

Mercedes takımı Perşembe gününü domine etmişti. Ancak doğduğu ve büyüdüğü caddelerde yarışan Leclerc ise Mercedes pilotlarını geride bırakmayı başardı.

Red Bull pilotlarından Max Verstappen ön tarafa yakın gözüken isim oldu.

Mercedes’in beklenenden yavaş olması elini göstermediği yönünde bazı düşüncelere sebep oldu.

Alman pilot Vettel ise iyileşen Ferrari için hayal kırıklığı yaratan isim oldu. Ste Devote gelirken sağ ön lastiğini bloke eden pilot Ste Devote’da bulunan bariyerlere girdi ve aracı hasar aldı. Sebastian Vettel pistte bulunduğu süre zarfından yalnızca 7 tur atabildi.

Burun ve süspansiyon hasarı bulunan aracın pite dönmesi için seansın bitmesi beklenirken Ferrari mekanikerleri aracı yetiştirmek için iki saatten daha az bir süreye sahip.

Sebastian Vettel’in Ste Devote’da yaptığı kaza sırasında VSC şartları geçerliydi. FIA’nın VSC şartlarını yerine getirmemesiyle ilgili Charles Leclerc’i inceleme altına aldı ve Monakolu pilotu seans sonunda komiserlerin yanına ifade vermesi için çağırdı.

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]