2019 Japonya GP 1. Antrenman: Mercedes hızlı başladı

0

Japonya GP’nin ilk antrenman seansının en hızlı ismi Mercedes pilotu Valtteri Bottas olurken, takım arkadaşı Lewis Hamilton ikinci en hızlı isim oldu. Ferrari pilotları Sebastian Vettel ve Charles Leclerc ise Mercedes ikilisinden 1 saniye kadar geride üçüncü ve dördüncü sırada kaldılar.

Piste yaklaşan kasırga nedeniyle Cumartesi günkü üçüncü antrenman seansının iptal edilmesi ve sıralama turlarının Pazar sabahı TSİ 04:00’a ertelenmesinin ardından takımların üzerindeki yük arttı.

Sıralama turlarının Pazar sabahı da yapılamaması durumunda yarış gridini ikinci antrenman seansı sonuçları belirleyecek. Takımlar bu yüzden antrenmanları daha iyi kullanmak zorunda kalacaklar.

Seansta sorun yaşayan isimlerden biri seansın başında pitten çıktan sonra kenara çeken McLaren pilotu Carlos Sainz oldu. Sainz’ın aracı garaja götürüldükten sonra sorun hızlıca çözüldü ve tekrar piste çıkabildi.

Toro Rosso adına piste çıkan Naoki Yamamoto iyi bir performans gösterdi ve takım arkadaşı Daniil Kvyat’ın derecesinden sadece 0.1 saniye yavaş kaldı.

Alfa Romeo Sauber pilotu Antonio Giovinazzi aracındaki sorun nedeniyle anlamlı bir sürüş yapamadı ve vites değiştirmeden pite geri dönmesi istendi.

Japonya GP’nin 2. antrenman seansı TSİ 08:00’da başlayacak, tahmin oyununa katılmayı unutmayın.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]