2019 Avusturya GP’de kazanan Red Bull pilotu Max Verstappen oldu. Ferrari pilotu Charles Leclerc uzun süre lider götürdüğü yarışın son bölümünde Red Bull pilotuna geçilerek ikinci bitirirken, Mercedes’ten Valtteri Bottas ise üçüncü bitirerek podyumu tamamlayan isim oldu.

Kalkışta ikinci sıradan başlayan Max Verstappen çok kötü bir kalkış yapınca yedinci sıraya kadar düştü. Charles Leclerc iyi bir kalkışla liderliği korurken, Valtteri Bottas ve Lewis Hamilton ikinci ve üçüncü sıraya yükseldiler. 9. sıradan kalkan Vettel ise kısa süre içinde dördüncü sıraya kadar yükseldi.

22. turda Bottas ve Vettel ve pite gelerek sert lastiklere geçtiler, Vettel hazır olmayan pit ekibi nedeniyle biraz zaman kaybetti. Bir tur sonra da yarış lideri Leclerc pite geldi ve sert lastiklere geçti.

Lewis Hamilton lider giderken 31. turda pite geldi ve sert lastiklere geçerken şikayet ettiği ön kanadı da değiştirildi.

Vettel’e yaklaşmayı başlayan Verstappen 50. turda Ferrari pilotunu geçerek üçüncülüğe yükseldi. Vettel ise 51. turda pite gelerek yumuşak lastiklere geçti.

Verstappen 56. turda bir yandan güç kaybettiğinden şikayet ederken, Bottas’ı da geçerek ikinci sıraya yükseldi.

Verstappen yarışın son turlarında yarış lideri Leclerc’e yetişti ve 68. turda geçerek liderliği ele geçirdi. Hamilton 70. turda Vettel’e geçilerek 5. sıraya düştü.

Lando Norris altıncı bitirirken, Pierre Gasly yedinci, Carlos Sainz sekizinci, Kimi Raikkonen dokuzuncu ve Antonio Giovinazzi onuncu bitirdiler.

Yarış olay ve tekrar videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorum

 1. Bir gün Veratappen’i tebrik edeceksin deseler inanmazdım.Gidip ağzıma biber süreceğim.
  Adam herkesi tokat manyağı yaptı.
  Bizim davarları iki leğen ve biraz mandal karşılığı eskiciye verebilirim.
  Haklı haksız Verstappen’e ceza veremezler bence.
  Bilocan Honda dört renoya tur bindirdi.Ne diyorsun?

   • Sonuç olarak artık sadece motor üreticisi değilsiniz.Geçmişteki gibi Red Bull’un başarılarını sahiplenme şansınız da yok.Tabelada ne yazıyor?Ricciardo 12.+1 TUR
    Hulkenberg 13.+1 TUR
    İki ve üzeri tur yiyenlerden öndesiniz.Bununla avunabilirsiniz.

 2. Red Bull’un yarış hızının iyi olduğunu biliyorduk, Mercedes’in de bu sıcakta çuvallayacağı belliydi, ancak Red Bull’un, daha doğrusu Verstappen’li Red Bull’un sert lastikle bu kadar iyi olabileceğini şahsen ben tahmin etmemiştim. Podyum normal görünüyordu, belki 2., ama zafer?

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]