2019 Amerika GP 1. Antrenman: Verstappen lider başladı

0

Amerika GP’nin ilk antrenman seansının en hızlı ismi Red Bull pilotu Max Verstappen olurken, Ferrari’den Sebastian Vettel ikinci en hızlı zamanı elde etti. Alex Albon ise üçüncü en hızlı olurken, Mercedes’in en hızlı pilotu Lewis Hamilton ancak sekizinci sırada kaldı.

Takımlar bu seansta Pirelli’nin 2020 gelişim lastiklerini test etme imkanı buldu. Williams ise George Russell’ın aracında Nicholas Latifi’ye şans verdi.

Pek çok sürücü pistteki tümseklerden ve 9. virajda bulunan zıplamadan şikayet etti. Yeniden asfaltlanan bazı yerler ile asfaltlanmayan yerler arasında büyük bir yükselti farkı olduğu görüldü.

Pilotlar bu tümseklerin üzerinden geçerken zorlandılar ve zaman zaman pist dışına taştılar veya spin attılar. Carlos Sainz’ın aracını yüksek hızda kaybettiği görülürken, pek çok kişi ise pist dışına çıktığı için turunun silinmesi ile karşılaştı.

Williams ile piste çıkan Latifi ise pistte bir süre durduktan sonra vites kutusu sorunu nedeniyle garaja dönmek zorunda kaldı ve ancak yedi tur tamamlayabildi.

Amerika GP’nin ikinci antrenman seansı TSİ 23:00’da başlayacak.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]