2018 Testleri 6. gün: Günün lideri Ricciardo, McLaren…sorun…

9

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo 2018 sezon öncesi testlerinin altıncı gününde en hızlı dereceyi elde ederken, McLaren yine sorun yaşadı ve günün büyük kısmını garajda geçirdi.

Ricciardo öğleye doğru yeni Hiper Yumuşak lastiklerle 1:18.047 yaptı ve derecesi gün içinde geçilmedi. Bu tur, 2008’den bu yana duran ve Felipe Massa’ya ait pist rekorunun kırılması anlamına geldi.

Ferrari’de midesinden rahatsız olduğu söylenen Kimi Raikkonen yerine güne Sebastian Vettel başlarken, Fin pilot ilerleyen saatlerde koltuğa geri döndü.

Fernando Alonso, sabah seansının en hızlısı olarak devam ederken çok verimli bir ilk iki saat geçirdi ve 47 tur tamamladı. Ancak aracında bir yağ sızıntısı olunca motor değişikliği yapılması gerekti ve 6.5 saatlik zamanı garajda geçiren İspanyol pilot, ancak son 15 dakikaya yetişebildi ve 10 tur daha atabildi.

Günde, Sauber pilotu Charles Leclerc’in 12. virajda pist dışına çıkarak çakıl havuzuna saplanması ve Toro Rosso pilotu Brendon Hartley’in spin atması dışında önemli bir an yaşanmadı.

Sezon öncesi testler önümüzdeki iki gün de devam edecek.

9 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]