2018 Testleri 5. gün: Günün lideri Vettel, McLaren’ın sorunları devam ediyor

3

2018 öncesi testlerin beşinci gününde Ferrari pilotu Sebastian Vettel, sabah seansında elde ettiği derece ile günün en hızlı ismi oldu.

Vettel, 171 tur atarak günün en çok çalışan ismi olurken, onu 130 turla Red Bull pilotu Max Verstappen takip etti. Ancak takım olarak bakıldığında öğleden sonra aracı Valtteri Bottas’dan devralan Lewis Hamilton’ın attığı turlar neticesinde Mercedes, toplam 177 tur tamamlamış oldu.

Gün, McLaren ve Red Bull’un yol açtığı kırmızı bayraklar sebebiyle birkaç kez sekteye uğrarken, Haas’tan Kevin Magnussen ERS, Toro Rosso’dan Pierre Gasly fren sorunu sebebiyle istedikleri kadar sürüş yapamadı.

Sabah Seansı

2018 sezonu öncesindeki testlerin beşinci gününü sabahının en hızlı ismi Ferrari’den Sebastian Vettel oldu.

Seans sıcak havada başladı ve pilotlar kuru zemin lastikleriyle sürüşler yapabildiler.

Ferrari’den Vettel ve Mercedes’ten Valtteri Bottas arasında değişen en hızlı tur zamanı, en son Vettel’in Orta hamurla yaptığı 1:20.396’lık derecesiyle son buldu.

Test günü sabahı, McLaren için berbat başladı. Sabah ilk çıkışında pit yolunda kalan McLaren pilotu Stoffel Vandoorne, daha sonra da ana düzlükte kalınca sabah seansında sadece 7 tur tamamlayabildi. Sorunun batarya kaynaklı olduğu açıklandı.

Günün en çok çalışan isimleri, 86’şar turla liderliği paylaşan Vettel ve Bottas oldu. Red Bull’dan Max Verstappen ise sabahı bir tur eksik olarak 85 turla tamamladı.

Akşam Seansı (Gün sonu)

3 Yorum

  1. Sıfır bedenin zararları.Sıcak havalarda Mercedeste sıkıntı yaşayabilir.Mclaren senelerdir hep başkalarını suçlamaya alıştı.Mercedesi ve Hondayı tek kullanırken kıyaslayacak kimse yoktu.Mercedes kendi takımını kurunca müşteri motoru mevzusunu icat ettiler.Şimdi artık mazeretleri kalmadı.Araç hızını bilmem ama toro rosso puan anlamında eski takımımı geçer gibi görünüyor.

  2. Vettel yarış simülasyonlarına başlamış anlaşılan.Ferrari özellikle dayanıklılığa iyi çalışmış aferin.

    Mclaren ve Honda ayrıldı.Fakat bu terslikte bir iş var. Honda büyük bir yükselişte Maklerin aynı tas aynı hamam.Galiba birşeyler sandığımız gibi değilmiş.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]