2018 Rusya GP’nin son antrenman seansının en hızlı ismi Mercedes’ten Lewis Hamilton oldu.

Lider Hamilton’dan 0.6 saniye geride kalan Sebastian Vettel ancak üçüncü en hızlı olabildi.

Pilotlar Sochi’deki son serbest sürüşlerinde sıralamalar için hızlı turlara odaklandılar.

Mercedes pilotları hızlı görünürken, Ferrari’nin zaman zaman Red Bull’dan da yavaş kaldığı ve lastiklerinde görece daha fazla aşınma yaşadığı görüldü.

Rusya GP sıralama turları TSİ 15:00’da. Tahmin oyununa katılmayı unutmayın.

Verstappen’in garip telsizi

Pit çıkışındaki Vettel-Ricciardo yakınlaşması

3 Yorum

  1. İlginç ya umarım sıralamalarda iyi bi ayar tuttururuz vettel lastik aşınmasından yanmış sezon başında lastik aşınma problemi olarak mercedes dahil herkesten iyiydi ferrarı. Tam tersi mercedes baya sorun yaşıyodu yeni güncellemelerle mercedes bu sorunu çözdü gibi görünüyor ama biz her güncellemede aşınma da daha fazla sorun yaşamaya başladık enteresan

  2. Ferrari biraz geride ve ayarlarda istediğini alamadılar.Mercedes ise iki pilotuyla ve araç ile mutlu.Büyük ihtimal Mercedes ikilisi önde başlayacak.Ferrari pilotları ekstrem bir tur atmazsa.

    Kimi +0.94 sn ile gelirken trafiğe yakalandı ve turu bırakarak o zamanı elde etti.Vettel ise mor sektör elde ediyordu ancak çok dağınık bir ayarı tercih etmiş, bir araya getiremedi turunu, yada tam toparlayamadı.

    Özet olarak Kimi’nin setup’u daha stabil biraz yavaş, Vettel ise hızlı ancak riskli bir ayarla çıkmıştı.Ayarları mükemmelleştirecek, ince ayar için ne yazık ki zaman bulamadılar..

    Mercedes ise tam tersine ince ayar yaptı, ve aracı tam olarak hazırladılar.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]