2018 Rusya GP’nin ikinci antrenman seansının en hızlı ismi Mercedes pilotu Lewis Hamilton oldu.

Pilotların uzun sürüşler denediği seansta Mercedes pilotları ilk iki sırayı alırken, onları Red Bull pilotları takip etti. Ferrari pilotları ise beşinci ve altıncı sırada kaldılar.

Rusya GP’nin üçüncü antrenman seansı yarın TSİ 12:00’da, tahmin oyununa katılmayı unutmayın.

6 Yorum

    • Hız olsa saklıcaklar 😀 Son 7 yarış klasik Ferrari düşüşleri başladı. Bu adamlar sonları bi beceremiyor. Görünen köy klavuz istemez. Mercedes üstüne koyarak gelişti, RBR yine yakalamış görülüyor, 2017 again. 🙂

        • Malesef pilot hataları yüzünden yazılamayacak. Yaşanan sorunlar kısa vadede çözülmesi zor. Araç yüksek lastik aşınmasına sahip. Mercedes nasıl uzun vadede çözdüyse, Ferrari’de aynı şekilde çözmeye çalışacaktı. O hatalar olmasa şu an minimum kaybettiğimiz sonuçlara oynuyor oluyorduk. Geçen de dedim, Mercedes şaside ağırlık azaltmış, bariz oradan önemli bir avantaj kazandılar, üstüne lastik problemlerini çözmüş görülüyor. Arka kanat’a da baya bir oynadılar son 2 yarıştır. Yani kısaca yarım saniye rahat geliştiler. Ferrari’de gelişeyim derken aerodinami sorunları çıktı ortaya. Setup olarak ne yaparsa yapsınlar aşınmayı önleyemiyorlar. Zaten bu aşınmayı kontrol edemedikleri sürece ne kadar geliştiklerini göremezler. Belki Ferrari’nin bu problemleri vardı ama Mercedes’in geride olmasından faydalanıyorlardı bilinmez. Yapacakları şey uzun vadede bu problemleri çözmek. Hatalar olmasa minimum şeklde devam edecklrdi. Umarım yarın beni yanıltırlar, ama ben Hamilton’u iyi tanırım, antrmnda asla en iyi turu atmaz. Aşağı yukarı bu seviyelerde olur fark.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]