2018 Meksika GP’nin ikinci antrenmanlarının en hızlı ismi Red Bull pilotu Max Verstappen oldu.

Pilotlar ikinci seansta uzun sürüşlere yönelirken, tutunmadan şikayet ettiler. Pilotların çoğu arkadan kayma yaşadığını söyledi.

Hiper Yumuşak lastiklerde aşırı aşınma görüldü ve pilotlar bu lastikleri kullanmaktan uzak durmaya çalıştılar.

Bitime 10 dakika kala Verstappen kenara çekti ve durdu.

Meksika GP’nin üçüncü antrenman seansı Cumartesi günü TSİ 18:00’da, tahmin oyununa katılmayı unutmayın.

Vettel’in büyük drifti ve Raikkonen’in şekilden şekle giren lastiği

Hamilton kilitliyor ve çimden geçiyor

Vandoorne uzun uzun kayıyor

Hiper Yumuşak lastiklerdeki aşınma

Alonso umutsuzca önde kalmaya çalışıyor

Verstappen’in motoru kapanıyor

9 Yorum

 1. Sainz ne demiş : Renault’nun Mercedes ve Ferrari’nin önünde olması yanıltıcı bir durum.

  Doğru söylemiş bence de.İspanyol sürücü günün kendileri için şaşırtıcı derecede iyi geçtiğini belirtirken , takım olarak Austin’e göre ciddi bir gelişme kaydetmediklerini söyledi.

  Sainz, -İki Renault motorlu aracın ve Renault motorunun yukarıda yer alması sevindirici. Takım çok sıkı çalışıyor. Takımlar şampiyonasında 4. olmak istiyoruz.

  Force India ve özellikle Sauber bize halen cok yakın. Ferrari ve Mercedes Austin’ e göre biraz geride kalmış gibi gözüküyor. Bizden 2 sn hızlı olmalarına rağmen böyle geride görünmeleri normal değil demiş .

 2. Ikinci antrenmanı biraz takip etme fırsatım oldu.Genel görüşlerim Ferrari ve Mercedes boş depo turlarken araçlar çok sinirli.

  Ferrari uzun düzlük sonunda frenleme esnasında denge sorunu yaşıyor.Mercedes de tam olarak denge sorununu çözmüş değil fakat Ferrari’ye nazaran biraz daha iyi gibi.Redbull şu an ayar konusunda diğer ıkı takımın fersah fersah önünde.Ikı pilotta hızlı turunda maksimumu aldı ve tutarlı turlar attı.Hız anlamında Ferrari ve Mercedes potansiyelin altında turladılar.Dağınık tur zamanları geldi.Yakın geçecege benziyor sıralama, fakat ben Ferrari ve Mercedesin büyük adım atabileceğini düşünüyorum.

  Son olarakta Ferrari resmen düzlükte uçuyor.Redbulldan 13 15 km, Mercedes’ten 10 km hızlılar.Bu demek oluyor ki Drs mesafesine girerlerse korkunç bir hız farkıyla bu ıkı takıma yaklaşacaklar..

 3. Bu arada ne kadar bilimseldir bilmiyorum ama cuma ve cumartesi günlerinin pazar gününden daha yağışlı olması istatistiğimiz var. Hafta sonuna doğru havanın açılma istatistiğine ek. 4-5 tane ıslak yarış 1 gün ile kaçtı bu haftasonu da böyle olacak.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]