2018 Japonya GP’nin ikinci antrenman seansını Mercedes pilotları Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas ilk iki sırada tamamladı.

Ayar çalışmalarının ardından sıralama denemesi ve uzun sürüşlere geçilen seansta takımlar farklı lastikler ile turlar atmaya yöneldi.

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, lider Hamilton’dan 0.8 saniye geride kalırken, takım arkadaşı Kimi Raikkonen ise 1.3 saniye geride kaldı.

Aracında yakıt pompası sorunu yaşayan Toro Rosso pilotu Pierre Gasly, son bölümde piste çıkabildi ve 10 tur attı.

Japonya GP’nin üçüncü antrenman seansı Cumartesi sabahı TSİ 6:00’da başlayacak. Tahmin oyununa katılmayı unutmayın.

3 Yorum

  1. rbr ile ferrari arasındaki farka bakınca açık şekilde ferrarinin malum sensöre takıldığı belli oluyor.
    mercedes sağlam yedirmiş fia ya.artık bu dominasyon yıllarca sürmeye devam eder.dilerim liberty ferrarinin ekstra parasını keser ve ferrari de ayrılır bu mal organizsyondan. cidi bi imaj zedelenmesi lazım.sepp blatere yapılan todt ve avanesine de yapılmalı.bu iş böyle gitmez.

  2. Mercedes Ferrari’ye oranla tek tur çalışmalarına daha çok ağırlık verdi.Hem 1 seans hem de 2 seansta.Ferrari de işler çok kötü gidiyor.Takım da açıkça bir gerileme var.Mercedes gelişmedi Ferrari açık bir şekilde geri adım attı.Takım özellikle Monza’dan sonra birden hız kaybetti.Ayar sorununu ben aracın tamamen kopan hızından olabileceğinden şüpheleniyorum.Sky Sportta da sürekli bundan bahsedip durdular.Açıkça Ferrari özellikle düzlüklerde hız kaybetti.

    Ayar sıkıntısı çekmesi de bundan yüksek ihtimal.Aracın tüm dinamikleri değişti.Hatırlarsanız Ferrari sezon genelinde ayar konusunda oldukça rahat bir takımdı.Performans düşümleri veya yükselişleri yarıştan yarışa değişmez, stabil olurdu.Bilmiyorum eğer Ferrari de birşeyler yasaklandıysa ki, sanırım öyle bu aracın tüm dinamiklerini değiştirir.Buda ayarlarda yön kaybı yaşatır.Ferrari burada da ayar sorunu yaşıyor, Kimi yarış stintinde soft lastikte daha stintin başında kabarcıklanma sorunu yaşadı.Bu büyük bir sorun.Şu an takım kesinlikle büyük bir geri adım attı, ayar konusunda da dağılmış durumda.

    Mercedes ve Redbull ise sezon sonu olmasından dolayı artık ayarlarda oturmuş olmasından ötürü oldukça rahattı.Mercedes ince ayarları bile bitirdi, onlar için, özellikle Hamilton için mükemmel bir haftasonu oluyor.Hamilton açıkça büyük bir farkla favori..

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]