10 yıl ara verdikten sonra Paul Ricard pistiyle geri dönen Fransa GP’nin ikinci antrenman seansının lideri Mercedes pilotu Lewis Hamilton oldu.

Pilotlar hafta sonunun ilk antrenman seansında yaşadıklarına benzer şekilde çok fazla tutunma ve denge sorunu yaşadılar ve çok fazla spin gördük.

Seans, Force India pilotu Sergio Perez’in sol arka tekerinin fırlaması ve pistte kalması nedeniyle çıkan kırmızı bayraklara sahne oldu.

Mercedes pilotu Valtteri Bottas bir süre sürüş yaptıktan sonra garaja geldi ve mekanikerler aracı sökmeye başladılar. Motor kapağının da söküldüğü araçta radyatör sorunu olduğu düşünülüyor.

Bitime kısa bir süre kala Toro Rosso pilotu Brendon Hartley motor sorunu ile kenara çekmek zorunda kalınca sanal güvenlik aracı periyodu başladı.

Fransa GP’nin üçüncü antrenman seansı Cumartesi günü TSİ 14:00’da.

Sirotkin yanlış pite giriyor

Perez’in lastiği fırlıyor

1 YORUM

  1. Kalbime yazdım bu lanet lastikleri. Tek turda herkes uçup kaçarken tek takımın trende gitmesi kadar saçma bir şey olamaz.

    Ferrari tek tempoda ritmi tutturmuş değil, pilotlar uzun sürüşlerden memnun. Mercedes yine bu lastiklerle birlikte en iyi başlayan, devam ettirip ettiremeyeceğini diğer takımlar belirleyecek. Güncellenmiş bir motoru kullanmışlar.
    RedBull’da uzun sürüşlere odaklandı ama yarışta şuan Merco dominasyonu gözüküyor. Umarım gelişirizde ukte olan bu lastikli ve sky’ın Hamilton Mercedes pohpoçuluğuna twittler çakayım.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]