F1, yaz arasından Belçika GP antrenman seansları ile çıktı ve ilk antrenman seansının en hızlı ismi Ferrari pilotu Sebastian Vettel oldu.

Vettel’i Red Bull’dan Max Verstappen takip ederken, şampiyona lideri Lewis Hamilton, en hızlı lastiği kullanmamasına rağmen üçüncü sırada yer aldı.

Daniel Ricciardo motor sorunu ile sadece tek bir tur atabilirken, seansın sonunda altıncılığa yerleşti.

McLaren’da Fernando Alonso’nun yerine piste çıkan çaylak Lando Norris, Stoffel Vandoorne’un derecesinden çok az daha iyi bir dereceyle 18. sırada kaldı.

Vandoorne seans başında fren sorunu yaşamışken, seansın sonuna doğru bir sızıntı şüphesi yüzünden tabanı sökülmek zorunda kalınca daha da fazla zaman kaybetti.

Mercedes’ten Valtteri Bottas, yeni içten yanmalı motor, turbo, MGU-H, MGU-K, kontrol elektronikleri ve batarya’ya geçeceği için yarışa sondan başlayacak. Renault’dan Nico Hülkenberg de tamamen yeni bir güç ünitesine geçtiği için Bottas ile birlikte en sonda olacak.

Lewis Hamilton ve Ferrari pilotları da yeni içten yanmalı geçiyorlar, ancak sınırda olmadıkları için grid cezası almayacaklar. Sebastian Vettel, içten yanmalı motorun yanında yeni bir turbo ve MGU-H’ye geçiyor.

Belçika GP’nin ikinci antrenman seansı TSİ 16:00’da ve tahmin oyununa katılmayı unutmayın.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]