2018 Azerbaycan GP’nin ilk antrenman seansının en hızlı ismi Mercedes pilotu Valtteri Bottas oldu.

Kirli pistte başlayan seansta pilotlar ilk bölümde çok fazla arkadan kayma yaşadılar ve bir çok pilot lastik kilitledi. Red Bull pilotu Max Verstappen de viraj girişinde arkadan kayma yaşayınca aracını toplayamadı ve hafifçe bariyerlere çarpınca sanal güvenlik aracı periyodu uygulanmaya başlandı.

Verstappen’in takım arkadaşı Daniel Ricciardo lider Bottas’ın 0.035 saniye arkasında ikinci en hızlı isim olurken, Force India pilotlarının hızlı olduğu göründü ve Sergio Perez üçüncü en hızlı zamanı elde etti.

Mercedes’ten Lewis Hamilton dördüncü en hızlı olurken, şampiyona lideri Sebastian Vettel onuncu sırada kaldı ve takım arkadaşı Kimi Raikkonen gibi sadece ultra yumuşak lastikleri denedi.

Azerbaycan GP’nin ikinci antrenman seansı TSİ 16:00’da başlayacak.

Verstappen’in seans başındaki kazası

Grosjean’ın lastik kilitlemesi

Grosjean’ın duvara temas ettiği an

Araçların 7. virajdan görüntüsü

FOM’un yeni sektör işaretçisi

Hartley’in geri vitesi

Yoldaki boyayı söken Verstappen

Verstappen’in çıkardığı kıvılcımlar

5 Yorum

  1. Halo üzerine telemetri ekranı fikri hoşuma gitti. Yalnız T-cam kamera sol tarafa takıldığı için telemetri de yamuk duruyor şu t-cam mantığını anlayamadım gitti. Niye yamuk abicim izahatı var mı? 😀 Simetri hastası ettiler beni. Ya FOM ekibinin gözleri bozuk ya da insnlara kasıtları var. Bunların monitörleri de çapraz duruyordur

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]