2018 Avustralya GP 2. Antrenman: Günün lideri Hamilton

14

2018 Avustralya GP’nin ikinci antrenman seansını Mercedes’ten Lewis Hamilton ilk sırada tamamladı.

Hamilton, 1:23.931 yaparak zirveye yerleşirken, onu çok yakından Red Bull pilotu Max Verstappen takip etti.

Valtteri Bottas üçüncü en hızlı isim olurken, Ferrari pilotları Kimi Raikkonen ve Sebastian Vettel dördüncü ve beşinci en hızlı isimler oldular.

Haas’tan Romain Grosjean hızlı olduğunu kanıtladı ve Red Bull pilotu Daniel Ricciardo’nun önünde altıncı sırada yer aldı.

Seans içinde pist dışına taşmalar gerçekleşti ve Bottas, Esteban Ocon, Carlos Sainz pist dışına çıkan isimler oldular. Seans içinde, pist üzerindeki bir parçadan dolayı kırmızı bayrak sallandı ve bu, Ricciardo’nun da aralarında olduğu birkaç pilotun hızlı turunu engelledi.

Avustralya GP’sinin üçüncü antrenman seansı yarın TSİ 06:00’da başlayacak.

Antrenman olayları:

Ocon, Bottas ve Alonso’nun pist dışına çıkışı

Gasly ile araç üstü

Antrenman sonundaki deneme kalkışları

14 Yorum

 1. Ferrari için ben pek bir umut göremedim.Olumlu varsayımlarla konuşuyoruz ama şuan görünenler bize yetmez.Redbull eğer bu şekilde başladıysa, yıl sonunda herkesin 0.5 0.7 sn önünde olabilir.Tasarım olarak baktığımızda da en çok değişikliği yapan takım Ferrari.Fakat kolerasyon sorunu yaşanmış gözüküyor.Sıralama da Vers ile Ham kapışır.Bu iksinin birbirine çarpması olası.Hadi bakalım..

 2. Red Bull’un Ferrari ile denk olacağı söylenmişti, öyle de görünüyor. Yine de erken konuşmamak lazım.

  Ultra Yumuşak lastik ile yarış simülasyonu ortalamaları:
  RIC 1:28.647
  HAM 1:28.840
  VER 1:28.919
  BOT 1:28.954
  VET 1:28.965
  RAI 1:28.994

 3. Vettel’in ultra soft ile sıralama stintinde Verstappen’in soft derecesini geçemediğinde eyvah dedim ancak yarış stinti nispeten daha iyi. Lastik aşınmasını en iyi kontrol eden takım Ferrari. Ancak Mercedes en az 0.2 saniye daha hızlı görünüyor.
  Raikkonen Vettel’e göre testlerde pek tur atamasa da ayar anlamında daha stabil başladı.
  Ferrari daha yavaş virajları olan 3.sektörde Red Bull ve Mercedes’ten yavaş kaldı. Buna rağmen 2.sektörün en hızlısı Raikkonen. Bu veri aracın temel felsefesinin değiştiği anlamına geliyor. Geçen sene 3.sektörde hiç sıkıntı yaşanmamıştı. Zaten SF70H çakması Haas’ın 3.sektörde yılan gibi aktığını da gördük bu sabah.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]