2017 Singapur GP 3. antrenman: Verstappen az farkla zirvede

3

2017 Singapur GP’nin son antrenman seansının en hızlı ismi Red Bull’dan Max Verstappen olurken, Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton onu çok yakından takip ettiler.

Takımlar Ultra Yumuşak lastiklerle uzun ve kısa sürüşler üzerine odaklanırken, Red Bull pilotlarının seansa sarı renkli Yumuşak hamurla, yani hafta sonunun en sert lastiğiyle çıkmaları şaşırttı.

Pilotlar sürüşler sırasında denge sorunları yaşamaya devam ettiler ve Sebastian Vettel’in daha önceki antrenmanlarda da yaptığı gibi bariyerlere sürttüğü görüldü. Seans ise orta bölümde Marcus Ericsson’ın spin atıp bariyerlere çarpması nedeniyle kırmızı bayraklarla durduruldu.

Ericsson’ın Sauber’inden dökülen parçaların toplanmasının ardından devam eden seansta Daniel Ricciardo da bariyerleri yoklayan isimlerden biri oldu. Max Verstappen ise seansın sonunda vites kutusunda bir sorun yaşadı ve yavaşça piste gelmesi söylendi. Verstappen telsizden aracın kendi kendine vites değiştirdiğini söyledi.

Vettel’in jantından dökülenler

Ericsson’ın spini

3 Yorum

  1. Bence Ferrari hala saklıyor bir şeyler. Ama RBR son sektörde çok hızlı. Vettel S3 te çok zorluyor zaman kazanabilmek için inşallah duvara toslamaz. Q3 te Hamilton şapkadan tavşan çıkarıp RedBuldan en az birisini veya ikisinide geçebilir ama patlayabilirde.. Alonso ve Vandoorneden muhteşem performans gördüm. İnşallah pazar McLareni podyuma taşırlar 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]