2017 Rusya GP 2. Antrenman: Ferrari zirveyi bırakmıyor

4

2017 Rusya GP 2. antrenman seansını Ferrari pilotu Sebastian Vettel lider tamamladı.

Ferrari’lerin lider olduğu seansta takımlar uzun sürüşler üzerinde çalıştılar ve Ferrari pilotları Vettel ve Kimi Raikkonen açık farkla ilk iki sırayı elde ettiler. İtalyan takımı Mercedes ikilisi Valtteri Bottas ve Lewis Hamilton aralarında 0.1 saniye olduğu halde 0.6 saniye geriden takip etti.

Mercedes pilotları Pirelli lastiklerini çalışma aralıklarında tutmakta zorluk çektiler ve en hızlı turları sürüşe başlamalarından birkaç tur sonra geldi.

Max Verstappen bitimden 20 dakika önce motor sorunu ile kenara çekerken Romain Grosjean aracında fren sorunları yaşamaya devam etti.

Stoffel Vandoorne Honda motorunun zayıflığından şikayet ediyordu ve telsizden arkasındaki Force India aracının yanından geçip gittiği şeklinde söylendi.

Rusya GP’nin üçüncü antrenmanı yarın saat 12:00’de başlıyor ve 15:00’da başlayacak sıralama turları öncesinde tahmin oyununa katılmayı unutmayın.

4 Yorum

  1. Mercedes bugün harbi Ferrariden tokat yedi pist üstünde fakat cumartesi q3 de geri dönebilirler. İlk yarışta da olduğu gibi Ferrari, Mercedese oranla S virajları 20 km farkla geçiyordu. Keza burada da orta sektörde Ferrari aracı bir virajda daha erken gaza oturuyor ve diğer virajlarda stabil iyi. Fark burdan kaynaklanıyor fakat geliştikleri vakit ya polu alacaklar ya da geride kalacaklardır. Başkada ihtimal yok zaten 😛

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]