2017 Kanada GP 1. antrenman sonucu: Hamilton lider

2

2017 Kanada GP’nin ilk antrenman seansını Mercedes’ten Lewis Hamilton ilk sırada tamamladı.

Hamilton, başlangıçta çok kirli olduğu görülen pistte süper yumuşak lastiklerle başladığı seansa ultra yumuşak lastiklerle devam etti ve 1:13.809’luk derecesi ile zirveye yerleşti. Sebastian Vettel sadece ultra yumuşak lastikleri kullanarak liderin 0.2 saniye gerisinde ikinci olurken, onu Mercedes’in diğer pilotu Valtteri Bottas takip etti. Kimi Raikkonen ise liderden 0.4 saniye geride dördüncü sırada kaldı.

Force India’lar iyi bir performans sergilediler ve beşinci ve altıncı sırayı elde ederek Red Bull’lardan daha hızlı olabildiler.

Seansta Vettel, Raikkonen, Esteban Ocon ve Nico Hülkenberg’in spinleri dikkat çekerken, Fernando Alonso, aracındaki hidrolik basıncı sorunundan dolayı kenara çekmek zorunda kaldı. Toro Rosso pilotu Carlos Sainz ise seansın başındaki motor sorunu nedeniyle hiç tur atamadı.

İkinci antrenman seansı TSİ 21:00’da başlayacak.

2 Yorum

  1. Pist çok aşırı kirliydi be 🙂 Böyle şartlarda Mercedes aracı iyi oluyor her zaman. O yüzden sonuç şaşırtıcı değil ve iki takımda birbirine çok yakın. Pist koşulları geliştikçe ve tutunma arttıkça Ferrari’nin fena ayakları yere basıyor gibi duruyor. Özellikle son sektörde 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]