2017 İngiltere GP 2. antrenman: Bottas yine lider

6

2017 İngiltere GP’nin ikinci antrenmanının da en hızlı ismi Mercedes pilotu Valtteri Bottas oldu. Bottas’ın takım arkadaşı Lewis Hamilton ise çok çok küçük bir farkla ikinci en hızlı isim oldu.

Ferrari pilotları Kimi Raikkonen ve Sebastian Vettel ise en hızlı dereceden 0.3 saniye geride üçüncü ve dördüncü en hızlı pilotlar oldular. Beşinci ve altıncılar ise tahmin edildiği üzere Red Bull pilotları oldu.

Pilotlar pist üzerinde hızlı virajlarda arkadan kayma sorunları ile karşılaştı. Özellikle Becketts virajında Kimi Raikkonen de aralarında olmak üzere pek çok pilot spin attı ve lastiklerine hasar verdi.

Seansın başında Maggotts/Becketts bölümünde büyük bir arkadan kayma yaşayan Carlos Sainz, seansın büyük bölümünü garajda geçirmek zorunda kaldı.

6 Yorum

  1. Raikkonen yeni motor aynı tas aynı hamam demiş. Ekstra 50 bg mevzusunun da kolpa olduğu netleşti.
    Antrenmanları takip edemedim ama uzun turların da Mercedes’e göre kötü olduğu söyleniyor. Ferrari bu akşam birşeyler bulamazsa podyum için mücadele edeceğiz.
    Zaten Vettel’e ters gelen (ya da başarısız olduğu) pistlerden birisi Silverstone. Ya da Mark Webber’in favori pisti olduğundan böyle görünmüş olabilir.

  2. Demek ki Ferrari’ler ilk seansta bir şeyler deniyorlarmış. Ama o 0.3 saniye ne kadar gerçekçi, yarın göreceğiz.

    Vettel burada en son ne zaman kazanmıştı? Kazanmış mıydı? Belki 2009, hatırlamıyorum. Hamilton’a oylamak lazım.

    • Valla ne yaptıklarını bir anlasak fikir yürütmek kolay olur. Sürekli parça deniyorlar ve lastik aşınması kontrolü yapılıyor. Bildiğimiz tek şey Ferrari cuma günlerini motor kısarak geçiriyor. Birde denge sorunu felan çekmişler. Çözeler bile Mercedesin kolayca kazanacağını düşünüyorum. O yüzden benim hafta sonundan ümidim yok. VET 2009’da kazandı. Bottas’a oynayacağım. Bu arada Vettel 6.2 G kuvveti yedi. Bizim araç çok pis G yiyor gibi geliyor bana diğerlerine nazaran.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]