2017 Çin GP sıralama seansının en hızlı ismi oldu.

İlk seansa son virajdaki spinler damgasını vurdu. İlk spin atan isim Haas pilotu Romain Grosjean oldu ve Fransız pilot turuna devam edebildi. ancak seansın bitmesine yakın aynı yerde spin atarak bariyerlere çarpan Sauber pilotu Antonio Giovinazzi aracına büyük hasar verdi.

İlk seansta Red Bull’dan Max Verstappen’in güç ünitesi ile ilgili ‘motor yazılımı’ yaşadığı duyuldu ve ilk denemesinde ikinci seansa geçebilecek kadar hızlı değildi. Hemen ardından farklı motor moduyla ikinci denemesinde daha hızlıydı, ancak Giovinazzi’nin kazası sebebiyle turunu tamamlamayınca ilk seansta elenmiş oldu. Elenen diğer isimler Stoffel Vandoorne, Romain Grosjean, Jolyon Palmer ve Esteban Ocon oldu.

İkinci seans Giovinazzi’nin aracının kaldırılması ve pistin temizlenmesi için on dakika geç başlatıldı. Daha sakin geçen seans sonucunda Kimi Raikkonen en hızlı isim olurken Carlos Sainz, Kevin Magnussen, Fernando Alonso ve Marcus Ericsson elenen isimler oldular. Giovinazzi aracı tek parça halinde olmadığı için piste çıkamadı ve teknik olarak ikinci seansta elendi.

Üçüncü seans liderler için çok çok yakın geçti. İlk turlarda Lewis Hamilton liderliği ele geçirdikten sonra ikinci turunda ilk turunda yaptığı küçük hatayı yapmayınca sezonun ikinci polünün sahibi oldu. Sebastian Vettel Hamilton’ı çok yakın takip ederken Mercedes pilotlarının arasına girmeyi başardı. Kimi Raikkonen ise Ferrari’siyle dördüncü sırada kaldı.

19 Yorum

  1. Lewis çok iyi iş çıkardı. Şu an pilotlar arasında tek turda onunla kapışacak biri çıkacağını zannetmiyorum buna rağmen bottos az denecek bir farkla arkasında bitirdi. Herkes tarafından balon görülen bottas(ben dahil) şaşırttı. Redbull büyük hayal kırıklığı çok geride kalmışlar. Bunu hiç beklemiyordum neredeyse orta guruba girecekler o derece yani. Renonun performansı geçen yarışa göre daha iyiydi ama yetmez gelişmeleri lazım sonuçta fabrika takımı.

  2. Vettel’e tebrikler 0.001 saniyeyle ilk çizgi 😀 Alonso bi ara telsizden hayvan gibi sürüyorum gibi bir şey dedi 😀 Sonra sky muhabirlerinden birisi Martin Brundle’dı sanırım Alo ekrana gelince “here is the animal” gibi bir şey dedi 😀 😀

    Yarın yağışlı bi hava var, araçların yağmur performanslarını bilmiyoruz ama Mercedes yağışlı havada güçlü olacaktır, Ferrari ise ne kadar güçlü olabilir kestiremiyorum.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]