2017 Barcelona testleri 1. gün: Sabah seansının lideri Vettel

4

Formula 1’in 2017 sezonu resmi olarak açıldı. İlk antrenmanın sabah bölümü bitti ve en iyi turu 1:22.791 ile Ferrari pilotu Sebastian Vettel kaydetti.

Sabah bölümü boyunca orta lastiklerle çalışan ve 63 tur atan Vettel, çoğu kez en iyi sektör yakalamasına rağmen turun sonunda bilerek yavaşladı ve derecesini geliştirmedi.

Mercedes takımına yeni katılan Bottas 79 tur ile en çok tur atan isim oldu. 1:23.169’luk turuyla, Vettel’i takip eden en yakın pilot oldu. Bottas sabah bölümü boyunca yumuşak lastiklerle turladı ve lastik aşınması testleri yaptı.

Mclaren, Fernando Alonso ileçıktığı ilk turundan sonra yağ sistemindeki sorun nedeniyle başka tur atamadı. Takım öğleden sonra piste çıkabilmeyi umuyor.

Red Bull Racing ile piste çıkan Ricciardo attığı 4 turdan sonra sensör sorunu yaşayarak aracı stop etti. Sorunun ise sensör sorunu olduğu ve vites kutusunun sökülmesini gerektirdiği söyleniyor. Attığı en hızlı tur ise orta lastikle 1:28:712.

4 Yorum

  1. Geçen seneki pole derecesi 1.22.0 Ben ilk günden daha hızlı turlar bekliyordum. Adamlar beklentiyi öyle bir yükselttiki bu haftanın son günü bu pole derecesine 2-3 saniye fark atmazlarsa sizin yapacağınız işe ben.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]