2017 Barcelona testleri 1. gün: Hamilton lider

6

2017 sezonunun ilk sürüş gününü Mercedes’ten Lewis Hamilton lider kapattı. Sezon öncesi testlerin ilk günü pek çok takımın araçlarında sorun yaşamasıyla sonlandı.

Ferrari gün boyunca Mercedes’e yakın performanslar sergiledi ve Sebastian Vettel günün en çalışkan ismi olarak 128 tur attı. Ona en yakın çalışan ise 103 turla Williams pilotu Felipe Massa oldu.

Kevin Magnussen Haas’taki ilk gününde fren sorunu nedeniyle spin atarak ön kanadına hasar verse de devam edebildi.

Force India ise Sergio Perez ile ancak 39 tur atabildi. Takımın egzoz sorunu yaşadığı bildirildi.

Sabah saatlerindeki ilk turlarıdna yağ sızıntısı yaşan McLaren öğleden sonra bitime 1.5 saat kala piste çıkabildi sadece 29 tur tamamlayabildi.

Sabah sensör sorunu yaşayan Red Bull pilotu Daniel Ricciardo öğleden sonra da batarya ile ilgili sorun yaşamasına rağmen 50 tur atabildi.

6 Yorum

 1. Mercedes kaldığı yerden devam ediyor. Bugün yarış olsa, sallaya sallaya bitirirdi adamlar. Bi bitmediniz be..

  Ferrari yine gazı veriyor taraftarına testlerde, umarım Avustralyada yüzümüz güler. Ama kabul etmek lazım verimli bir gün oldu. Araç sürücüsüne cevap veriyor, yine de arka taraf kontra verdi bugün. Rai ve Seb’in yorumlarını merak ediyorum.

  Red Bull’un sensör arızası tüm sabah seansına mal oldu. Bir ben mi kıllanıyorum bu durumdan. Sonra da bir anda 50 tura ulaştılar zaten.

 2. Ferrari açısından yorumlara felan baktığım zaman aracın aerodinamik olarak iyi olduğunu söylüyorlar.Benimde bir kaç videoda gördüğüm çekiş olsun, viraj dengesi olsun,motorun ateşlemesi ve vites yükseltmesi olsun iyi gibi.Şimdiden start antrenmanları çeşitli türlü türlü denemeler yaptılar. Ya en azından aracın dengeli kararlı hızlı olduğu görülüyor. Sabahtan beri aracı sadece arkasını parafinle boyayıp,bütün gün lastik testi yaptılar. Sanki araç yarış görmüş gibi 🙂 Aynı geçtiğimiz Mercedes gibi sertlerle turluyorlar aşınmaları kontrol ediyorlar bam bam bam.

  Birde süveter adam niye pilotların araçla ilgili konuşmalarını istemediğini anlamadım.Birde yasaklamış çarşamba günü sonuna kadar,enteresan ne alaka yani.

  Mclaren konusunada değineceğim. Bu kadar aymaz bir tedarikçi görmedim ben. Ulan utanılası bir durum ya şu sorunun sebebleri. İki pilotuna mekanikerlerine mühendislerine herkese yazık. Defolun gidin gerçekten. O güzel aerodinami kokan araca ve kaliteli iki pilotuna yaşattığı şeylere bak.

  • Benim videolardan ve canlı yayınlardan gözlemlediğim aracımız yüksek hızlı virajlarda hızlı. Düşük hızlı virajlarda Red Bull kadar iyi bir çekiş yakalayamıyoruz. Adamlar çok hızlı çıkıyorlar düşük hızlı virajlardan.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]