2017 Avusturya GP 3. antrenman: Vettel lider, Hamilton sorun yaşadı

4

2017 Avusturya GP’nin son antrenman seansının en hızlı ismi Ferrari pilotu Sebastian Vettel oldu. Vettel ultra yumuşak lastiklerle 1:05.092 elde etti.

Mercedes pilotları hızlı görünürken, Ferrari’nin diğer pilotu Kimi Raikkonen yine liderden yarım saniye kadar yavaş kaldı.

Seansın başında piste ilk çıkan isim olan Toro Rosso pilotu Carlos Sainz, motor sorunu ile pistte durdu ve bir süre motorunu çalıştırmaya çalıştı. Garajdan gelen talimatlar motoru çalıştırmaya yetmeyince, Sainz’ın aracı kenara çekildi. Garaja götürülen aracın kontrol edilip yeniden çalıştırılması zaman alınca, Sainz antrenman seansının ilk 30 dakikasını kaçırdı.

Seansın bir diğer büyük olayı ise son 10 dakikada gerçekleşti. Lewis Hamilton frenlemede sağ ön freninde sorun yaşayınca, bir tek sol ön tekerleğindeki fren ile durmak zorunda kaldı ve bariyerlere çarpmaktan son anda kurtuldu. İngiliz pilot düşük hızda garaja dönmeyi başardı.

Red Bull pilotlarının ardından, Haas ve Toro Rosso pilotları hızlı göründüler ve ilk 10’a girebildiler.

Sıralama turları TSİ 15:00’da ve sıralama turlarının başlaması ile kapanacak olan tahmin oyununa katılmayı unutmayın.

4 Yorum

  1. Aynen öyle, Hamilton sorun yaşamasa yarım saniye fark atacaktı Vettel’e 😂😂😂

    Sıralamalar başka hikaye ama sonucun Hamiltonun sorunuyla yakından uzaktan alakası yok. Ununu eleyip eleğini astığı sırada fren sorunu yaşadı.

    Vettel 3 sektörde de en hızlı isimdi. Özellikle ilk sektörde bu kadar performans beklemiyordum. Mercedesin hız sakladığı kesin, umarım bizim cebimizde de vardır bişeyler.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]