2017 Avusturya GP 2. antrenman: Hamilton yine lider

3

Red Bull Ring’deki Avusturya GP’nin ikinci antrenman seansının lideri de Mercedes pilotu Lewis Hamilton oldu. Ferrari’den Sebastian Vettel ikinci en hızlı isimdi.

Takımlar lastiklerle uzun sürüşleri tercih ettiler ve ağırlıklı olarak ultra yumuşak lastikleri kullanmaya ve gidebildikleri kadar gitmeye çalıştılar.

Mercedes’lerle Ferrari’den Vettel çok yakın göründüler ve onları Red Bull pilotları takip etti. Kimi Raikkonen ise liderden 0.66, takım arkadaşından 0.5 saniye geride altıncı sırada kaldı.

Haas ve McLaren sürücüleri de rekabetçi turlar tamamlayabildiler. Seans içinde pek çok pilot pist dışına çıktı ve kerblere çarptıkları için tabanlarına hasar verdiler.

3 Yorum

  1. Şu Ferrari’ye Merco motoru takında F1’i domine etsin. Gerçekten Ferrari gibi bir markanin 16 sn’lik ilk sektorde o kadar yavaş kalması utanç kaynagı. Sadece o da değil, Merco her köşeden sonra daha hızlı hızlanıyor. Umarim ingiltere güncellemesiyle bu sorunu çözeriz. 🙂

      • Aslında ikilemdeyim ama Mercedes viraj çıkışı hızlanmada devir aninda MGUH i kullaniyor ve ibreyi coşturuyor. Yani hizlanmada cok iyiler belli oluyor bu hız farki. Diğer türlü Ferrari bugün taban-arka kanat-difüzör tarafinda parafin kullandı hava kıyaslamasi için. Ama onun yeni ön kanatlada alakasi olabilir. Ama bariz belli ya bir motor farki oldugu. Keza q3 ve bazen yarista uçuşa geçmeleri izliyoruz.Arti sert frenlemelerde inanilmazlar.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]