2017 Amerika GP 1. antrenman: Hamilton lider

5

2017 Amerika GP’nin ilk antrenman seansının en hızlı ismi Mercedes pilotu Lewis Hamilton oldu. Ferrari’den Sebastian Vettel yarım saniye farkla ikinci en hızlı isim olurken, onu Mercedes’in diğer pilotu Valtteri Bottas takip etti.

Yağmur altında başlayan seansta Hamilton, Süper Yumuşak lastikle yaptığı 1:36.335’lik derecesiyle en hızlı isim oldu. İlk dereceler yeşil renkli geçiş lastikleriyle gelirken, pist kurudukça takımlar Süper ve Ultra Yumuşak lastiklere geçtiler.

Seansa Daniil Kvyat yerine Sean Gelael, Pascal Wehrlein’ın yerine ise Charles Leclerc çıktı.

Stoffel Vandoorne yeni motoruyla beşinci en hızlı isim olurken, takım arkadaşı Fernando Alonso ise hidrolik sızıntısı nedeniyle zaman turu atamadı ve seansı garajda geçirdi.

5 Yorum

  1. İlk sektör aktif olarak ön lastikler, özellikle sol ön lastik çok ısınıyor ve aşınma seviyesinde, ikinci sektör sağ ön lastikte bir yük var, son sektör zaten sol ön lastiğe ve sağ lastiğe çok yük biniyor. Arka lastiklerin pek bir nanesini görmedim yani aşınma seviyesi normal düzeylerde olur. Ancak tek turda ilk sektör sonrası düzlükte lastiği soğutup son sektöre çıkma şansları var. Yani kısacası Macaristan gibi bir sıcak olursa pol Ferrari’Ye gider ki olmayacağı için ideal şartlarda Merco yarım saniyeye yakın takar. Yani Ferrarici arkadaşlar umutlanmasın polden. Fakat yarışta bu ön lastikler sıkıntı çıkarabilir ama önü açık bir Mercedes için bu nasıl bir etki teşkil eder bilemem olaki geri düşmelerinde araç takibinde ciddi zorlanmalar yaşarlar. Tabi bu diğer araçlar içinde geçerli olabilir. Silverstn gibi bir pist bu motorla Merco burayı asla bırakmaz gibime geliyor. Hamiltona basın ve şampiyonluğa 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]