2. Barcelona testleri 1.gün: Sabah seansının lideri Felipe Massa

5

Sabah seansının lideri SS-1:19.726 derecesi ile  Felipe Massa oldu. Williams sabah bölümüne hızlı başlayarak, hızlı tur denemeleri yaptı ve geri bildirimlerini aldı.

Ricciardo’lu RBR ise sorunlardan uzak aero testleri yaparak , US, SS, S lastik hamurları ile çalıştı. En iyi zamanları ise US-1:19.900 derecesiyle günün en hızlı ikinci pilotu oldu.

Mercedes, geçmiş günlere nazaran biraz pasif kalarak 49 tur attı. Hamilton’un en iyi derecesi soft lastiklerle 1:21.456 olarak günü tamamladı ve öğleden sonra yerini Bottasa’a bırakacak.

Ferrari, sabah seansı boyunca orta sert lastiklerle minimum 10 turluk stintlerle pistte kalarak, benzer çalışmalarına devam etti.Medium lastik ile attığı 1:21.127 derecesiyle ve şuana kadarki pistin en iyi ikinci sektörünü atarak, sabah seansını 4.sırada tamamladı.

Renault, pit yolunda iken yolda kaldı. Palmer’i mekanikerleri garajına itti ve bir daha piste çıkamadı. Sorunun ne olduğu şuanlık bilinmiyor.

Mclaren, güne iyi başlamışken 34 turu geride bıraktı ve motor sorunu sebebiyle bir daha piste çıkamadı.

ROC’da yaşadığı ciddi kaza sonrası pistlere dönen Pascal Wehrlein, Sauber ile piste çıktı ve 47 tur atarak günü tamamladı.

 

5 Yorum

    • Ferrari deniyorsa dünkü muhabbet var işte. Difuzorde,arka kanatta,motor kapaginda,tabanda,bide hava yönlendiricilerinde yenilikler var.
      Rbr,tabanda ve difüzörde yenilikler yapmış.Motor kapağında bisiler olmus tam anlayamadim.
      Mercedes,bargrboardda karmasik seyler denemeye devam ediyor.On kanatta ve fren sogutma kanallarinda bi yenilik var.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]